ŚWIAT

Skandal. Berlin. 77. rocznica kapitulacji nazistowskich Niemiec. Policja rekwirowała ukraińskie flagi

Hańba! W Niemczech symbole Rosji i Ukrainy traktowane na równi

Na obchodach 77. rocznicy kapitulacji nazistowskich Niemiec w Berlinie policja rekwirowała ukraińskie flagi.

„Sojusz wielu europejskich polityków z rosyjskim zbrodniarzem trwa w najlepsze (niezależnie od politycznych barw). Miesiąc temu w Berlinie odbyła się (niezakłócona przez niemiecką policję) prorosyjska defilada. Dziś na polecenie władz miasta policja rekwiruje flagi Ukrainy. Historyczny wstyd” – powiedział Paweł Jabłoński wiceminister spraw zagranicznych RP.


Miesiąc temu Rosjanie pokazywali flagi z symbolem „Z” i krzyczeli hasła, które wspierają reżim na Kremlu.

Niemcy i Rosja. Historia zatacza koło

Czy jesteśmy zaskoczeni to co robią Niemcy? Nie! Od zawsze wszystkie niemieckojęzyczne kraje w Europie traktują Polaków źle (delikatnie mówiąc!), po prostu nas nie lubią. Czy pomogliby militarnie, gdyby Putin zaatakowałby kogoś z NATO? Jest to wątpiące (prawdopodobnie tak samo byłoby z Francją).

Jak widać tak samo zachowują się wobec Ukraińców.
Od samego początku agresji Rosji na naszych wschodnich sąsiadów, Niemcy z oporem wysyłają broń (po wielu naciskach), nie chcą rozstać się z rosyjskim gazem i ropą, itp.

Mentalność Rosjan i Niemców jest wciąż żywa.

Jedyną radą jest całkowite zamknięcie na zawsze Rosjan od cywilizowanego świata, zakaz wjazdu i wyrzucenie ich z UE, Kanady czy USA.
A co do Niemiec warto pomyśleć, czy ich nie wyrzucić z UE i NATO. Tak samo należałoby zrobić natychmiast z Węgrami.

77. rocznica zwycięstwa aliantów nad hitlerowskimi Niemcami

8 i 9 maja w Berlinie trwają manifestacje. Niby przed zamieszkami, władze miasta zakazały noszenia ukraińskich flag. Decyzja ta wywołała olbrzymie oburzenie. Zakaz dotyczy także barw rosyjskich.

Na miejsce przyjechały „Nocne Wilki”. To nacjonalistyczny gang motocyklowy Władimira Putina.

Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk stwierdził, że „Berlin wymierzył policzek Ukrainie i narodowi ukraińskiemu”.

„Zakaz publicznego noszenia ukraińskiej flagi w stolicy Niemiec, podobnie jak rosyjskiej, pod którą dzień i noc popełniane są najgorsze zbrodnie wojenne na ukraińskiej ludności cywilnej, a dziesiątki tysięcy Ukraińców: kobiety i dzieci, są mordowane z zimną krwią, jest wielkim skandalem” dodał.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button