LOTNICZE NEWSY

Samoloty Boeing 737 MAX w UE uziemione. LOT zawiesił połączenia

Samolot Boeing 737 MAX

W związku z kolejnymi decyzjami agencji lotnictwa cywilnego LOT tymczasowo wstrzymał operacje na wszystkich 5 samolotach Boeing 737 MAX 8, które posiada w swej flocie.

Obecnie służby operacyjne LOT-u dokonują niezbędnych modyfikacji siatki połączeń oraz zawierają krótkoterminowe umowy wyleasingowania dodatkowych samolotów celem utrzymania ciągłości operacji.

LOT pozostaje w stałym kontakcie z producentem, firmą Boeing, oraz władzami i agencjami lotniczymi w zakresie wyjaśniania wszelkich wątpliwości dotyczących samolotów Boeing 737-8 MAX.

W sumie polski przewoźnik ma otrzymać do końca roku 14 nowych Boeingów 737 MAX 8.

Informacja dotycząca wykonywania lotów samolotami Boeing 737 Max w przestrzeni powietrznej Polski

12 marca Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał decyzję o zatrzymaniu wszystkich lotów pasażerskich wykonywanych samolotami Boeing 737-8 MAX i Boeing 737-9 MAX wlatujących w przestrzeń powietrzną Polski.
Decyzja ULC będzie obowiązywać do odwołania.

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego uziemia wszystkie samoloty Boeing 737 8 MAX i i 737-9 MAX w całej Unii Europejskiej

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego poinformowała o uziemieniu wszystkich samolotów Boeing 737 8 MAX i i 737-9 MAX w Unii Europejskiej.

Samoloty te także uziemiły m.in. Australia, Malezja, Singapur, Argentyna, Oman, Chiny, Indonezja niemiecki operator turystyczny TUI, linie lotnicze Norwegian Air, Jet Airways z Indii, Eastar Jet z Korei Południowej, meksykańskie linie Aeromexico, argentyńskie Aerolineas Argentinas.

USA: Boeing 737 MAX wciąż lata

Szef Federalnej Administracji Lotnictwa USA, Dan Elwell poinformował, że Stany Zjednoczone nie uziemią samolotów Boeing 737 MAX.

10 marca doszło do katastrofy samolotu w Etiopii. Boeing 737 MAX 8 leciał z Addis Abeby do Nairobi. Maszyna rozbiła się tuż po starcie. W wyniku katastrofy zginęło 157 osób. Byli to obywatele 33 państw, w tym z Polski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button