ŁÓDŹ

Rzeźba Jednorożca w Łodzi. Odsłonięcie instalacji wiosną

Rzeźba Jednorożca w Łodzi

Rzeźba Jednorożca, którą zaprojektował japoński artysta Tomohiro Inaba jest już w Łodzi.

Odsłonięcie instalacji planowane jest na wiosnę.

W obecności prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej odbyła się prezentacja rzeźby Jednorożca. Jej autorem jest japoński rzeźbiarz Tomohiro Inaba, który przyjedzie wiosną do Łodzi na uroczyste odsłonięcie rzeźby.

Podczas prezentacji rzeźby prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała: – Jak Państwo doskonale wiedzą, ten zwycięski projekt przeszedł długą drogą. Ale wreszcie możemy go pokazać. Póki co jeszcze w magazynie, a na wiosnę już obok „Stajni jednorożców” przy Centralu. Docelowo rzeźba stanie przy hotelu Hilton, gdy zakończy się już jego budowa. Mam nadzieję, że ten pomnik przypadnie do gustu łodzianom, że stanie się także magnesem przyciągającym turystów. że będzie kolejnym ważnym znakiem rozpoznawczym miasta. Tak jak dziś już takim znakiem zmieniającej się Łodzi jest odnowiona ulica Piotrkowska, woonerfy, nowy dworzec czy właśnie „Stajnia jednorożców”. Zawsze uważałam, że łodzianie są kreatywni, mają poczucie humoru i wyjątkowy dystans do rzeczywistości. Dziękuję pomysłodawcom i łodzianom, którzy zagłosowali w budżecie obywatelskim na ten projekt.

Prezydent Hanna Zdanowska dodała, że na prośbę twórcy rzeźby Jednorożca Tomohiro Inaby, odsłonięcie instalacji nastąpi dopiero wiosną, tak aby przy sprzyjającej pogodzie mogło wziąć w nim udział jak najwięcej mieszkańców Łodzi i turystów. Dokładny termin odsłonięcia rzeźby ustalony zostanie w późniejszym czasie, tak by mógł na nim pojawić się Tomohiro Inaba.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button