POLSKA

Rzecznik Praw Dziecka: „Moda, ideologia czy polityka nie mogą podważyć prawa dziecka do bycia wychowywanym przez rodziców”

"Wychowanie nie może abstrahować od kultury, tradycji, narodu, od tożsamości religijnej dzieci"

– Dziecko ma prawo być wychowywane i kształcone przez rodziców.

Żadna moda, żadna ideologia, żadna polityka nie mogą tego podważyć – powiedział Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak na Ogólnopolskim Kongresie „Educatio Permanet In Aeternum – Wychowanie Trwa Wiecznie” w Warszawie.

– To rodzice i rodzina wprowadzają własne dzieci w życie. To oni decydują, jakie wartości, wrażliwość, jakie postawy chcą im przekazać. To rodzice odkrywają przed dziećmi rzeczywistość moralną i duchową świata, a zatem wychowanie nie może abstrahować od kultury, tradycji, narodu, od tożsamości religijnej dzieci – podkreślił Mikołaj Pawlak podczas wystąpienia na kongresie.

Wskazał także, że wychowanie to nauka odpowiedzialności – za siebie i za innych, za ojczyznę i jej przyszłość. – Naszą przyszłość – zaznaczył Rzecznik Praw Dziecka.

Podczas trzech dni obrad kongresu zaproszeni goście z różnych środowisk, eksperci i przedstawiciele organizacji pozarządowych dyskutują o zachodzących przemianach cywilizacyjnych i perspektywach skutecznego rozwoju edukacji i wychowania, niezbędnych do odbudowy współczesnego świata.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Niech lepiej zajmie się alienacją rodzicielską i pogoni tego psychopatę ministra, aby jeden raz w życiu zrobił coś dobrego i się do czegoś przydał ten pseudo patriota. Jeśli chodzi o RPD i resztę specjalistów do praw dziecka to tacy z nich specjaliści, że nie rozumieja, że sprawy powinny się toczyć szybciej bo zanim polski sąd cokolwiek zadecyduje to dziecko już 20 razy może być martwe albo w rękach pedofila. Ogółem ogromny minus dla RPD – to co się dzieje w sprawie dzieci w Polsce to jedna wielka patologia, ci ludzie nie są w stanie przeprowadzać żadnych skutecznych działań, dlatego tyle dzieci w Polsce umiera – przez takich ja RPD. Prawdziwy RZECZNIK Praw Dziecka walczyłby z całą tą pedofilską świtą – nieważne czy katolicka czy lewicową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button