POLSKA

Rypin. Spotkanie premiera tylko „ze swoimi”. Burmistrz wyrwał transparent z napisem: „Pinokio notoryczny kłamca”

Polska PiS

Incydent w Rypinie.

Podczas którego burmistrz Paweł Grzybowski wyrywa mężczyźnie transparent z napisem: „Pinokio notoryczny kłamca” pokazał, iż rzekome spotkania PiS z Polkami i Polakami to jedna wielka ściema, ponieważ mogą wziąć w nich udział jedynie wybrane osoby.

Burmistrz Rypina

W tym samym czasie Lewica organizuje rozmowy bez ochroniarzy i twarzą w twarz z wyborcami. Właśnie takie spotkanie z mieszkańcami Rypina zapowiedziała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, które ma być odpowiedzią na zamknięty event obozu władzy.

W minioną sobotę w Rypinie odbyło się spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. oficjalnie miało mieć charakter otwarty, okazało się być jedynie dla wybranych. Przed miejscem, gdzie przemawiał szef rządu pojawił mężczyzna, który trzymał transparent krytyczny wobec Mateusza Morawieckiego. Jak widać na filmiku opublikowanym w sieci, burmistrz Rypina Paweł Grzybowski wyrywa samotnemu manifestantowi planszę z napisem: „Pinokio notoryczny kłamca”.


W reakcji na to naruszenie swobody wypowiedzi posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus zorganizowała konferencję prasową przed budynkiem Urzędu Miasta Rypin, podczas której zaprezentowała pismo do burmistrza miasta oraz skomentowała jego zachowanie podczas rzekomo otwartego spotkania z premierem Morawieckim. Także i tu Paweł Grzybowski nie wiedział, jak zachować się i przerwał konferencję posłanki Lewicy, która zachowała zimną krew i grzecznie słuchała co burmistrz ma do powiedzenia.

Lewica zaprasza na spotkanie w Rypinie, na które każdy będzie mógł przyjść

– Bardzo szokowała mnie informacja oraz filmik, który obejrzałam w sieci, ponieważ miałam okazję wcześniej poznać pana Pawła Grzybowskiego podczas oficjalnego spotkania, podczas którego rozmawialiśmy o problemach samorządu. Zaprezentował się wtedy jako miły i serdeczny człowiek.

Jeżeli burmistrz wyrywając protestującemu transparent zachował się jak ochroniarz premiera Morawieckiego, w sposób niegodny urzędu, który pełni. Mało tego na spotkanie z szefem rządy wprowadzono selekcję. Oznacza to, że te wszystkie spotkania PiS, które są organizowane w całej Polsce to jedna wielka ściema. W większości udział w nich biorą działacze partyjni. Nie można sobie przyjść z ulicy i zadać pytania.

Premier nie chodzi po ryneczkach i nie rozmawia z ludźmi twarzą w twarz, ponieważ ich boi się.

Burmistrz wtrącił się w moją konferencję, co jest bardzo niegrzeczne, ale jak widać ten pan stosuje takie metody. Wręczyłam mu list, w którym opisałam mu 10 kłamstw Morawieckiego, wypisałam te najbardziej znane. Chciałam, aby pan burmistrz wiedział, że szef rządu jest naprawdę „Pinokiem” polskiej polityki i notorycznym kłamcą.

Już teraz zapowiadam otwarte spotkanie z mieszkańcami Rypina i mam nadzieję, że pan burmistrz powita nas tak samo gorąco, jak powitał pana premiera i innych polityków PiS – mówiła po wizycie w Rypinie Joanna Scheuring-Wielgus.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button