PIŁKA RĘCZNA

IHF Super Globe. Kielecka drużyna piłki ręcznej zagra o mistrzostwo świata

Szczypiorniak

Zespół Vive Kielce zagra o klubowe mistrzostwo świata.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej przyznała żółto-biało-niebieskim „dziką kartę” na turniej IHF Super Globe, który w październiku odbędzie się w Dammam, w Arabii Saudyjskiej.

W 16. edycji klubowych mistrzostw świata w piłce ręcznej wystąpi dwanaście zespołów. Po wtorkowej informacji IHF znana jest już obsada ośmiu miejsc. W Arabii Saudyjskiej zagrają: SC Magdeburg (Niemcy, obrońca tytułu), Barca (Hiszpania, zwycięzca Ligi Mistrzów), Al Ahly (Egipt, zwycięzca Pucharu Afryki), Al-Kuwait Club (Kuwejt, zwycięzca azjatyckiej Ligi Mistrzów), Sydney Uni (Australia, najlepsza drużyna Australii i Oceanii), HC Taubaté (Brazylia, najlepsza drużyna Ameryki Środkowej i Południowej), Vive Kielce (Polska, „dzika karta), oraz SL Benfica (Portugalia, „dzika karta”).

Pozostałe cztery miejsca powędrują do dwóch wybranych przez organizatorów zespołów z Arabii Saudyjskiej, najlepszej drużyny Ameryki Północnej i Karaibów oraz zwycięzcy arabskich eliminacji (Superpucharu Arabii Saudyjskiej).

Dla drużyny Vive Kielce będzie to drugi występ w IHF Super Globe. Kielczanie uczestniczyli w klubowych mistrzostwach świata w 2016 roku jako zwycięzcy Ligi Mistrzów. Nasz zespół wywalczył wówczas brązowe medale.

Mistrzostwa zostaną rozegrane od 17 do 23 października 2022 roku. Format rozgrywek zostanie ustalony.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button