RÓŻNOŚCI

Runmageddon Warszawa – Urzecze 2019. 9 tysięcy uczestników zmagało się z ekstremalnym biegiem

Runmageddon Warszawa - Urzecze 2019

Runmageddon Warszawa – Urzecze dobiegł końca. Prawie 9 tysięcy Uczestników z całej Polski wzięło udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami, by pokazać swoją siłę i charakter.

Nie brakowało emocji, fantastycznej zabawy i sportowego wysiłku.

Biegowa trasa eventu sprawiła, że Uczestnicy mogli powalczyć o swoje rekordowe wyniki. Ostatnie kilkadziesiąt metrów natomiast było prawdziwym sprawdzianem pokonywania piekielnych przeszkód. Solidną dawkę wycisku zapewniło zgromadzenie w bliskiej odległości Pole Dance, Chomika i Multi Riga, czyli konstrukcyjnych runmageddonowych przeszkód.

Sobotnie zmagania na trasie Rekruta rozpoczęła fala Elite Mężczyzn, którą zdominował Wojciech Brzoskwinia – wbiegł na metę z czasem 33 minut i 58 sekund. Drugie i trzecie miejsce zajęli w kolejności: Bartosz Januszewski i Paweł Jaciów. W fali Elite Kobiet najszybszą okazała się być Klaudia Burs, która 6 km i 30 przeszkód pokonała w ciągu 46 minut i 23 sekund. Za nią na mecie pojawiły się: jako druga Anna Maciejak i jako trzecia Urszula Zywer. W sobotę na trasie pojawiła się także ekipa Artura Świercza, który jako pierwszy w historii, pokonał Rekruta na wózku – dokonał tego w czasie 1 godziny i 39 minut!

Niedziela stała za to pod znakiem dwunastokilometrowego Classica. Emocjonujący pojedynek na samym finiszu zafundowali Uczestnicy Elite Mężczyzn, a tym który najszybciej okiełznał Multi Riga i wygrał konkurencję okazał się być Mateusz Krawiecki z czasem 1 godziny i 7 minut. Kilka sekund później na metę dobiegł Tomasz Krawczyk, a trzecie miejsce zajął ponownie Paweł Jaciów. Pierwsze miejsce w Elite Kobiet wywalczyła Pia Kind z czasem 1 godziny i 21 minut, drugie miejsce na podium przypadło Natalii Wielechowskiej, a trzecie Patrycji Szostek.

– Bardzo cieszę się, że Runmageddon zawitał do Otwocka – miasta kojarzonego z sosnowym klimatem i przepięknymi krajobrazami. Na malowniczych terenach Doliny Środkowej Wisły, które rozpościerają się na obrzeżach naszego miasta, na uczestników czekała prawdziwie mordercza przeprawa. Trzymałem kciuki za wszystkich Runmageddończyków, w szczególności otwocczan! – mówił Jarosław Margielski, Prezydent Miasta Otwock.

Do końca sezonu 2019 pozostały jeszcze trzy eventy. Najbliższy odbędzie się 28/29.09 w Gdańsku, a 05/06.10 ekstremalny bieg z przeszkodami powróci na górskie tereny Kocierza. Sezon zakończy natomiast Finał Ligi Runmageddonu w weekend 19/20.09.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button