INNE

Rio de Janeiro. Puchar Świata w strzelectwie. Oskar Miliwek z brązem

Polacy z medalami

Oskar Miliwek zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego na 25 metrów.

W Rio de Janeiro zawodnik Zawiszy Bydgoszcz osiągnął 23 punkty.

Polak powiedział: „To był naprawdę pracowity finał! Do samego końca walka była zacięta i decydowały pojedyncze punkty! Na podium stanąłem razem z najlepszymi szybkostrzelcami na świecie! Wszystkim, którzy dopingowali i trzymali kciuki dziękuję z całego serca! Jesteście najlepsi!
Po wszystkim miłą niespodzianką okazał się awans do Finału Pucharu Świata ISSF, który odbędzie się w listopadzie w Katarze.”

Wygrał Francuz Jean Quiquampoix z 34 pkt przed Chińczykiem Zhimingiem Lu – 30.

Świetne miejsce polskiej zawodniczki w Rio de Janeiro

Puchar Świata w Rio de Janeiro w Brazylii. W finale karabinu pneumatycznego 10 m kobiet, polska reprezentantka Aneta Stankiewicz zajęła 5. miejsce. To duży sukces zawodniczki Zawiszy Bydgoszcz. Zwłaszcza, że zmagania należały do bardzo wyrównanych.

Najpierw Aneta Stankiewicz wzięła udział w kwalifikacjach, gdzie wystrzelała 631,6 pkt. co dało jej przepustkę do finałowych zmagań. Tam trafiła 187,6 pkt.

– Myślę, że tego dnia dało się wysoko strzelać, wyniki były bardzo wysokie. Ten Puchar Świata, w konkurencji karabin pneumatyczny, miał chyba najwyższy poziom ze wszystkich na jakich kiedykolwiek byłam. Nie pamiętam, żeby 630 pkt. dawało 14. miejsce w kwalifikacjach, a tutaj tak było – powiedziała Aneta Stankiewicz.

Ostatecznie, w finale ulokowała się na 5. miejscu. Lepsza od reprezentantki Polski okazała się: Norweżka Jeanette Hegg Duestad, która trafiła na 4. lokatę. Na podium uplasowały się kolejno: Chinka Jiale Zhang, Francuzka Océanne Muller oraz Elavenil Valarivan – reprezentantka Indii.

– Poziom? Kosmos. A w tym kosmosie jestem również ja. W finale tego Pucharu Świata skończyłam na 5. miejscu, ale to nie było byle jakie 5. miejsce! – tak Stankiewicz zrelacjonowała swój występ dla fanów w mediach społecznościowych.

Podczas imprezy w Rio świetnie radziła sobie również Julita Borek, która w finale pistoletu sportowego kobiet – tak jak Stankiewicz – zajęła 5. miejsce. Puchar Świata zakończy się 19 września.