POLSKA

Rędziny k. Częstochowy. Kierowca mógł zabić dziecko na hulajnodze [WIDEO]

Śląskie

6 czerwca w niedzielę w Rędzinach doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Rozpędzony volkswagen podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Dzisiaj kłomniccy stróże prawa ustalili kto kierował pojazdem. Za narażenie pieszych na niebezpieczeństwo grozi do 3 lat więzienia.

Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka, który 6 czerwca na drodze krajowej numer 91 w Rędzinach wyprzedził kolumnę pojazdów i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Kierujący swoim zachowaniem naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy prokuratorskie zarzuty. Jak się okazało, 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie posiada uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Zatrzymany mężczyzna z kajdankami założonymi na ręce (fot. policja)

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego!

  • Znajdując się na drodze, zachowajcie czujność oraz kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności.
  • Przed wejściem na jezdnię upewnijcie się, że bezpiecznie przejdziecie na drugą stronę – rozejrzyjcie się kilkukrotnie i upewnijcie, że wszyscy kierowcy was dostrzegli i ustąpią wam pierwszeństwa.
  • Będąc na środku jezdni, rozejrzyjcie się raz jeszcze.

Przestrzegajcie podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowajcie czujność, mając na uwadze to, że niestety nie wszyscy kierujący przestrzegają przepisów i kierują się rozsądkiem oraz wyobraźnią na drodze.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button