MUZYKA

RAT KRU feat. Mery Spolsky – Grzyby. Skoczna elektronika ze słowiańskim sznytem

RAT KRU & Mery Spolsky

Do odsłuchu trafił nowy singiel poznańskiego duetu RAT KRU.

Artyści zapowiadają nim swój drugi autorski album pod tytułem „Winogrady”. W utworze można usłyszeć wokalistę Mery Spolsky, z którą w przeszłości Ratkrusi mieli okazję niejednokrotnie dzielić scenę. Mery wystąpiła również w szalonym teledysku do „Grzybów”, którego klimat stał się już wizytówką Poznaniaków.

Zespół RAT KRU lubi o sobie mówić, że jest zagubionym ogniwem polskiej elektroniki. Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy to zdecydowanie bardzo ekscentryczny duet, który w swej twórczości postawił na brzmienia mocno inspirowane stylistyką retro, do której dodał dużo autorskiego szaleństwa i uroku. Ich poprzednie single, takie jak „Cześć”, „Ego”, czy „Świnia” zjednały wokół siebie fanów i słuchaczy, którzy bardzo dobrze rozumieją tę konwencję, sposób ekspresji i delikatne puszczenie oka w ich stronę. Niemal po roku od wydawniczego debiutu, poznański duet wraca z kolejnym hitem, który jest pierwszą zapowiedzią ich drugiego albumu.

Przywoływane „Grzyby” to utwór w klimacie RAT KRU. Skoczna elektronika ze słowiańskim sznytem, na której znakomicie odnajdują się wersy Pawła Horbowego. Tym razem wokaliście towarzyszy Mery Spolsky – jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia, która również uwielbia bawić się muzyczną formą. Tak o swoim najnowszym dziele opowiada sam zespół:

„Piosenka jest o randce po zjedzeniu „grzybków”. Klip kręcił książę VHS-u z zespołu Wczasy – Jakub Żwirełło. Obraz nawiązuje do kultury biesiad lat 90. i kultowej baśni „Królewna Śnieżka”. Całość zrealizowana jest w parafii św. Wojciecha w Poznaniu.

Pan Witold – sołtys wsi Kamińsko pod Poznaniem urządził imieninową biesiadę, na której pojawiało się kilku znakomitych gości min. Mery Spolsky i No Echoes. Niestety zabrakło bigosu, a jedyny punkt gastro w pobliżu to przedziwny “Krasnalex”. Wujek Paweł jednak postanowił zaryzykować…Wszystko to utrwalił na nowej kamerze syn sołtysa – słynny Żwirełło. Zobaczcie co tam się wydarzyło, a nic nie zostało zmyślone.

Dziękujemy:
Biesiadnikom – Mery Spolsky, No Echoes, Karolina Skrzypczak, Agnieszka Leśniewska, Mikołaj Brygała (Król Podolan), Asia Starościak
Krasoludkom – Paweł Matecki, Rafał Zdeb, Marcin Baran, Jarosław Tomanik, Kuna, Adi Kaniewski, Zaczarowany Eryk Flamaster.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button