MOTOSPORT

Rajdowe Mistrzostwa Świata 2021. Finał we Włoszech. Fenomenalna jazda Kajetana Kajetanowicza

Finał Rajdowych Mistrzostw Świata 2021

Fenomenalna druga pętla sobotniego etapu Rajdu Monza w wykonaniu Kajetana Kajetanowicza!

Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka reprezentant Rally Team świetnie pokonał oba przejazdy OS Sottozero (14,39 km), odrabiając do głównego konkurenta prawie 20 sekund. Doskonała postawa na próbach wytyczonych po torze Formuły 1 pozwoliła zbliżyć się na 2,6 sekundy do francuskiej załogi!

Popołudniowe zmagania rozegrane zostały w pełni na legendarnym torze Monza, po którym wytyczono odcinek specjalny Sottozero. Kajetanowicz i Szczepaniak zachwycili już podczas pierwszego przejazdu, wygrywając ze wszystkimi konkrentami w samochodach klasy Rally2 i plasując się tylko za mocniejszymi samochodami WRC. Na drugim przejeździe utrzymali dobrą formę, dokładając kolejne sekundy swoim głównym konkurentom. Po dzisiejszym etapie są na trzeciej pozycji w kategorii WRC 3, tylko 2,6 sekundy za Rosselem i Renuccim.

– Mamy fantastyczną walkę! To ogromnie satysfakcjonujące nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszych kibiców, których sporo przyjechało tutaj z Polski, a jeszcze więcej wspiera nas przed ekranami w domach. Na koniec dnia możemy być z siebie zadowoleni, choć jego początek był naprawdę trudny. Mimo że cisnąłem od samego rana, czasy na poszczególnych odcinkach nie odzwierciedlały tego, jak dobrze czułem się w samochodzie. Wpływ na to miało wiele czynników. Cieszę się, że na torze udało nam się odrobić niemal całą stratę i jutro ta rywalizacja dla mnie i dla całego zespołu Rally Team zapowiada się jeszcze bardziej pasjonująco. Przed nami trzy odcinki specjalne, które zadecydują o tym, kto zostanie mistrzem świata i już nie mogę się doczekać, by cisnąć do ostatnich metrów tego sezonu! – komentował Kajetan Kajetanowicz.

Finałowy etap Rajdu Monza zostanie rozegrany także na torze Formuły 1. Zmagania otworzy odcinek Grand Prix 2 (10,29 km), którego start zaplanowano na 7:48. Następnie załogi pokonają dwukrotnie próbę Serraglio (14,62 km, godz. 10:08 i 12:18), której drugi przejazd to dodatkowo punktowany Power Stage.

Rajd Monza 2021 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 po OS 13:

1. Crugnola/Ometto (Włochy, Hyundai i20 N Rally2) 2:21:34,3 s
2. Rossel/Renucci (Francja, Citroën C3 Rally2) +6,5 s
3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +9,1 s
4. Munster/Louka (Luksemburg/Belgia, Hyundai i20 N Rally2) +1:08,2 s
5. De Tommaso/Ascalone (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:20,9 s
6. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:14,9 s
7. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +2:19,1 s
8. Perico/Turati (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +4:19,4 s
9. Dall’Era/Brovelli (Włochy, VW Polo GTI Rally2) +7:02,1 s
10. Roncoroni/Brusadelli (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +7:24,9 s

Rajd Monza 2021. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

Rajd Monza 2021: Kajetanowicz w czołówce (20 listopada, przed południem)

We Włoszech rozgrywana jest finałowa runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2021. Podczas porannej pętli sobotniego etapu Rajdu Monza załoga Rally Team trzykrotnie plasowała się na oesowym podium, jednak konkurenci również nie odpuszczali. Po jedenastu odcinkach specjalnych Kajto z Maćkiem zajmują trzecią pozycję w WRC 3, wyprzedzając wszystkie załogi fabryczne WRC 2. Do końca dzisiejszego etapu pozostały jeszcze OS 12 i 13 Sottozero.

Poranne zmagania rozgrywane były na dwóch próbach, każdej pokonywanej dwukrotnie, bez przerwy serwisowej. Odcinki wytyczone były w górach, kilkadziesiąt kilometrów od toru Monza, na asfaltach, które wymagały nie tylko szybkiej jazdy, ale również rozsądnego zarządzania limitowaną liczbą opon. Kajetanowicz i Szczepaniak utrzymywali równe tempo, uzyskując trzykrotnie czas na podium. Nieco lepiej poradzili sobie jednak Włosi, Crugnola i Ometto, którzy awansowali na drugą pozycję. Mimo tego Polacy są w ścisłej walce o tytuł, która nadal jest otwarta, a różnice wynoszą jedynie sekundy.

– Mamy przed sobą jeszcze pięć odcinków specjalnych do końca rajdu, więc ta strata jest do odrobienia. Wiedzieliśmy doskonale, że Yohan w takich warunkach będzie szybki. W jego samochodzie opony zużywają się wolniej od naszych, co daje mu pewną przewagę. Z gór, w których jazda była przyjemnością, wracamy na tor, gdzie mam nadzieję pokażemy jeszcze lepsze tempo niż wczoraj. Znacie mnie i wiecie, że się nie poddam do samego końca – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Po serwisie załogi powrócą na próby wytyczone na torze F1, rywalizując na OS 12/13 Sottozero (14,39 km, godz. 15:09 i 17:19).

Rajd Monza 2021 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 po OS 11:

1. Rossel/Renucci (Francja, Citroën C3 Rally2) 2:02:15,0 s
2. Crugnola/Ometto (Włochy, Hyundai i20 N Rally2) +10,7 s
3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +22,1 s
4. Munster/Louka (Luksemburg/Belgia, Hyundai i20 N Rally2) +1:01,3 s
5. De Tommaso/Ascalone (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:10,3 s
6. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +1:59,4 s
7. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:08,5 s

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button