MOTOSPORT

Rajd Portugalii 2022. Kajetanowicz i Szczepaniak na drugim miejscu w WRC 2

Rally de Portugal

Szóste z rzędu podium w Rajdowych Mistrzostwach Świata dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka.

Polscy reprezentanci w doskonałym stylu pokazali się na portugalskich odcinkach specjalnych, finiszując na drugiej pozycji w kategorii WRC 2. Sukces podkreśla fakt, że na starcie stanęła rekordowa stawka konkurentów, która liczyła aż 43 załogi! Dodatkowo Polacy zdobyli również punkty na Power Stage, za drugie miejsce na finałowym odcinku specjalnym rajdu.

Dokładnie 21 odcinków specjalnych liczył Rajd Portugalii 2022, na którym organizatorzy Rajdowych Mistrzostw Świata świętowali okrągłą pięćdziesiątkę cyklu. Niezwykle popularne wśród kibiców zawody są legendarnym już punktem w kalendarzu, a tegoroczna edycja była pięćdziesiątą piątą w historii.

Rally de Portugal. Kajetan Kajetanowicz (fot. org.)

Kajetanowicz i Szczepaniak przystąpili do zmagań po świetnym, drugim miejscu w Rajdzie Chorwacji. Polacy triumfowali w Portugalii rok temu, w debiutanckim starcie ustronianina. W tym roku miało być jednak sporo trudniej: na starcie pojawiła się rekordowa liczba zawodników, a sporo z nich stanowili kierowcy fabryczni, którzy mieli za sobą nawet po 10 startów w tych zawodach. Załoga ta zrobiła jednak wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony i udało się jej to znakomicie. Kajto i Maciek aż 13 odcinków specjalnych kończyli na podium. W klasyfikacji generalnej WRC 2 zakończyli zmagania na drugiej pozycji, dopisując także dwa punkty za drugie miejsce na Power Stage Fafe.

– Rozpoczęliśmy i zakończyliśmy ten weekend w dobrym stylu, osiągając świetny wynik. Drugie z rzędu podium w tym sezonie i dodatkowe punkty za Power Stage w takim rajdzie i przy rekordowej konkurencji wywołuje mój uśmiech. To był rajd godny mistrzostw świata, pełen pułapek, zmiennej pogody i wysokich temperatur. Moim celem jest utrzymanie tempa czołowych kierowców globu i nadal będę ciężko pracować, by walczyć o mistrzostwo, choć w tym roku z wiadomych powodów będzie znacznie trudniej. Dziękuję Maćkowi i całemu zespołowi, bo wszyscy wykonali doskonałą robotę! Dziękuję za wsparcie kibicom i partnerom, bez których nie mógłbym robić tego, co kocham. Teraz wracamy do Polski i już nie mogę doczekać się, gdy będę mógł uściskać moją rodzinę! – mówił na mecie Kajetan Kajetanowicz.

Rajd Portugalii 2022, nieoficjalna klasyfikacja WRC 2:

1. Rossel/Sarreaud (Francja, Citroën C3 Rally2) 3:58:08,1 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:12,1 s
3. Ingram/Drew (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +5:54,7 s
4. Marczyk/Gospodarczyk (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +7:09,4 s
5. Araújo/Ramalho (Portugalia, Škoda Fabia Rally2 evo) +7:47,9 s
6. Teodósio/Teixeira (Portugalia, Hyundai i20 N Rally2) +8:10,4 s
7. Prokop/Ernst (Czechy, Ford Fiesta Rally2) +9:24,7 s
8. Raoux/Magat (Francja, VW Polo GTI Rally2) +31:35,7 s
9. Rosati/Prévot (Francja, Hyundai i20 Rally2) +31:38,0 s
10. Al-Rashed/Magalhães (Arabia Saudyjska/Portugalia, VW Polo GTI Rally2) +34:17,2 s

1 2Następna strona
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button