MOTOSPORT

Rajd Estonii 2022. Kajetan Kajetanowicz po pierwszym etapie w świątyni prędkości

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak na szóstej pozycji ukończyli pierwszy etap Rajdu Estonii, siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Liderzy klasyfikacji sezonu unikali błędów, o które nietrudno było w wymagających warunkach, szczególnie na drugiej pętli. Popołudniowe zmagania rozegrały się w większości w deszczowej aurze, która rozmoczyła szutrowe drogi. Emocji nie brakowało.

Rajd Estonii określany jest przez kibiców mianem świątyni prędkości. Trasy tej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata są bardzo szybkie i widowiskowe, przez co przyciągają tłumy fanów, również z naszego kraju. Polacy licznie przybyli na miejsce, by dopingować swoich rodaków, na czele z liderami kategorii WRC 2, czyli Kajetanem Kajetanowiczem i Maciejem Szczepaniakiem. Duet ten po zdobyciu podiów w Chorwacji, w Portugalii i w Kenii przybył do Estonii z zamiarem walki o kolejne punkty do klasyfikacji sezonowej. Wymagająca konkurencja składająca się między innymi z byłych reprezentantów zespołów fabrycznych nie ułatwia im tego zadania. Po dziewięciu odcinkach specjalnych Kajetanowicz i Szczepaniak zajmują szóstą pozycję i jutro z pewnością spróbują zaatakować rywali.

– Jesteśmy na mecie drugiego, bardzo długiego dnia Rajdu Estonii. Za nami trochę ponad 140 kilometrów odcinków specjalnych i jakieś 15 godzin w rajdówce. To był wymagający etap, ale cieszę się, że tutaj jesteśmy. Niełatwo było dzisiaj odpowiednio ocenić przyczepność na trasie, odcinki długimi fragmentami były mokre, później znowu bardzo suche. Szukamy jeszcze optymalnych ustawień na jutrzejsze i niedzielne odcinki. Było sporo emocji, ale to jeszcze nawet nie połowa rajdu, więc sporo przed nami. Jutro z pozytywnym nastawieniem staniemy na starcie i będziemy gotowi do walki! – mówił Kajetan Kajetanowicz.

Na sobotę organizator przygotował dwa przejazdy oesów Elva (11,73 km), Mäeküla (10,27 km), Otepää (17,08 km) oraz Neeruti (7,79 km). Dzień zakończy próba ERM (1,66 km), która była rozgrywana także jako pierwszy odcinek rajdu.

Rajd Estonii 2022 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 2 po OS 9:

1. Mikkelsen/Eriksen (Norwegia, Škoda Fabia Rally2 evo) 1:21:17,1 s
2. Suninen/Markkula (Finlandia, Hyundai i20 N Rally2) +12,1 s
3. Bulacia/Vallejo (Boliwia/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +37,7 s
4. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +56,4 s
5. Huttunen/Lukka (Finlandia, Ford Fiesta Rally2) +1:10,4 s
6. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:42,0 s
7. Fernández/Coronado (Chile/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:21,0 s
8. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +2:21,3
9. Linnamäe/Drew (Estonia/Wielka Brytania, VW Polo GTI Rally2) +3:35,8 s
10. Johnston/Kihurani (Stany Zjednoczone, Citroën C3 Rally2) +5:32,2 s

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button