BIEGIINNEREPREZENTACJASKOKI NARCIARSKIEZIMOWE

PZN. Składy Kadr Narodowych na sezon 2020/2021. Reprezentanci Polski w kombinacji norweskiej kończą kariery

Polski Związek Narciarski - składy Kadr Narodowych na sezon 2020/2021

Polski Związek Narciarski ogłosił oficjalne składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2020/20201.

SKOKI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane

  • Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane 

  • Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra

  • Maciej Kot – AZS Zakopane 

  • Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane

  • Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane

  • Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Tomasz Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Aleksander Zniszczoł – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Andrzej Stękała – AZS Zakopane

  • Kacper Juroszek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane

  • Mateusz Gruszka – AZS Zakopane

  • Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Arkadiusz Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra

  • Stanisław Ciszek – AZS Zakopane

Zawodnicy rezerwowi*

  • Kacper Stosel – AZS Zakopane

  • Szymon Zapotoczny – KS Eve-nement Zakopane

  • Stanisław Majerczyk – TS Wisła Zakopane

  • Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra

  • Jakub Harat – LKS Klimczok Bystra

  • Wiktor Fickowski – SSR LZS Sokół Szczyrk

  • Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice

* szkolenie w ograniczonym zakresie w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i w miarę posiadanych środków

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet

Zawodniczki:

  • Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk

  • Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice 

  • Kamila Karpiel – AZS Zakopane 

  • Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

  • Joanna Szwab – AZS Zakopane

  • Wiktoria Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk

Zawodniczki rezerwowe*

  • Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane

  • Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane

  • Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk

  • Natalia Słowik – AZS Zakopane

* szkolenie w ograniczonym zakresie, w miarę posiadanych środków

KOMBINACJA NORWESKA

Kadra Narodowa A

Zawodnik:

  • Szczepan Kupczak – KS AZS AWF Katowice*

*Trening zawodnika realizowany wspólnie z Kadrą Narodową Czech

Kadra Narodowa Młodzieżowa

Zawodnicy:

  • Piotr Kudzia – KS AZS AWF Katowice

  • Mateusz Jarosz – TS Wisła Zakopane

  • Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane

  • Maciej Gąsienica-Ciaptak – AZS Zakopane

  • Bartłomiej Klimowski – PKS Olimpijczyk Gilowice

  • Adam Skupień – LKS Poroniec Poronin

BIEGI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:

  • Izabela Marcisz – SS Prządki Ski

  • Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

  • Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany

  • Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany

  • Karolina Kukuczka – MKS Istebna

  • Hanna Popko – UKS Hubal Białystok

Zawodniczka rezerwowa*

  • Eliza Rucka – KS AZS AWF Katowice

*po pozytywnej opinii COMS

Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce

  • Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice

  • Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice

  • Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka

  • Dawid Damian – KS AZS AWF Katowice

  • Michał Skowron – KS AZS AWF Katowice

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix

Zawodnicy:

  • Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko

  • Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko

  • Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce

  • Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka

  • Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

  • Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra

Zawodniczki:

  • Magdalena Kobielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk

  • Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

  • Laura Legierska – NKS Trójwieś Beskidzka

  • Daria Szkurat – WKS Zakopane

  • Ewelina Kołodziej – LKS Witów Ski Mszana Górna

  • Oliwia Buśko – MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Rezerwa – zawodnicy i zawodniczki*

  • Maciej Krajcer – UKS Rawa Siedlce

  • Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka

  • Kamil Wójcik – UKS Regle Kościelisko

  • Szymon Bełz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

* szkolenie realizowane w ograniczonym zakresie we współpracy z Okręgowymi Związkami Narciarskimi i Szkołami Mistrzostwa Sportowego

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:

  • Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane

  • Magdalena Łuczak – Mitanski Zakopane

  • Zuzanna Czapska – WKN Warszawa

Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Piotr Habdas – KS AZS AWF Katowice*

  • Michał Jasiczek – SNA Ski Team Zakopane*

  • Jędrzej Jasiczek – SNA Ski Team Zakopane*

* Szkolenie w całości na koszt własny, warunkiem podpisanie kontraktu zawodniczego

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn:

Zawodnicy:

  • Michał Michalik – KS AZS AWF Katowice

  • Jan Grodecki – AZS Zakopane

  • Bartosz Szkoła – Mitanski Zakopane

  • Bartłomiej Sanetra – MKS Skrzyczne Szczyrk

  • Przemysław Białobrzycki – KS Beskidy Bielsko-Biała

  • Paweł Pyjas – KS AZS AWF Katowice

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet*

Zawodniczki:

  • Zofia Zdort – NKN Warszawa

  • Joanna Książek – Team MB Szczyrk

  • Patrycja Florek – KS Narciarnia Nowy Sącz

  • Anna Skarbek-Malczewska – Mitanski Zakopane

  • Aniela Sawicka – KS MMS Dendysski

  • Maja Chyla – KS Yeti

* Grupa oparta o funkcjonowanie akcyjne ze środków sponsorskich Polskich Kolei Linowych, Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka oraz Polskiego Funduszu Rozwoju

SNOWBOARD

Kadra Narodowa A Mix – snowboard alpejski

Zawodniczki i zawodnicy:

  • Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Weronika Biela – AZS Zakopane

  • Aleksandra Michalik – AZS Zakopane

  • Maria Chyc – AZS Zakopane

  • Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane

  • Michał Nowaczyk – AZS Zakopane

Rezerwa – zawodnicy i zawodniczki*

  • Mikołaj Rutkowski – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Olimpia Kwiatkowska – AZS Zakopane

  • Julia Sitarz – AZS Zakopane

*szkolenie w ograniczonym zakresie

Kadra Narodowa Juniorów Mix – snowboard alpejski*

Zawodniczki:

  • Weronika Dawidek – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Małgorzata Gradzik – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Zuzanna Galica – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Olga Kociczak – AZS Zakopane

  • Natasza Piwowarczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Karolina Półtorak – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodnicy:

  • Jakub Gawlak-Socka – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Klemens Gąsienica-Byrcyn – AZS Zakopane

  • Maciej Mikołajczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodniczki i zawodnicy rezerwowi – szkolenie w oparciu o TZN:

  • Kamil Knesz – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Patryk Majerczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Natalia Stokłosa – KS F2 Dawidek Team.Pl

  • Michał Wilk – KS F2 Dawidek Team.Pl

*Szkolenie całej grupy w ograniczonym zakresie.

Reprezentanci Polski w kombinacji norweskiej kończą karierę

Polscy reprezentanci w kombinacji norweskiej Wojciech Marusarz, Paweł Twardosz oraz Adam Cieślar zakończyli swoje kariery.

Obecnie to koniec kombinacji norweskiej w Polsce.

Wojciech Marusarz zajął 9. miejsce w sztafecie na igrzyskach olimpijskich w Pjongjangu. Polak zdobył złoto drużynowo na uniwersjadzie w Ałmatach. W Pucharze Świata nigdy nie zdobył punktu – najwyżej był na 42. pozycji w Predazzo.

Adam Cieślar dwukrotnie reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich – w Pjongjangu i Soczi. Zdobył osiem medali Uniwersjady, w tym sześć złotych.

Paweł Twardosz to trzykrotny uczestnik mistrzostw świata juniorów (2016–2018). Wziął też udział w zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy (2015) i zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży (2016). Medalista mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej.

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Back to top button
Close