HOKEJREPREZENTACJA

Puchar Austrii w hokeju. Dobry występ reprezentacji Polski

Klagenfurt

15 grudnia w Klagenfurcie Polacy zmierzyli się w finale Pucharu Austrii z gospodarzami.

Po 60 minutach był bezbramkowy remis. W dogrywce Austriacy strzelili gola. Wcześniej w czwartek biało-czerwoni pokonali w Klagenfurcie Włochów 3:1.

W piątkowym spotkaniu Polacy przeciwstawili się Austriakom, którzy w czwartek pewnie pokonali Węgrów 3:0. To był bardzo twardy i wyrównany mecz. W bramce zagrał Tomas Fucik, który zadebiutował w reprezentacji Polski. Urodzony w Czechach bramkarz w październiku złożył dokumenty o nadanie polskiego obywatelstwa. Fucik świetnie się spisał. Wybronił sporo trudnych strzałów i został uznany najlepszym zawodnikiem meczu w polskim zespole. Po 60 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. W dogrywce, kiedy na tafli rywalizowało po trzech hokeistów w danej drużynie, w 63. minucie miejscowi zdobyli bramkę.

Następne spotkania reprezentacja Polski rozegra w lutym. W dniach 8-11 lutego podopieczni Roberta Kalabera zagrają w Sosnowcu w Turnieju Prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, gdzie zmierzą się z Ukrainą, Koreą Południową oraz rywalem, który zostanie wyłoniony z eliminacji.

AUSTRIA – POLSKA 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0, d. 1:0)

Baumgartner 63

POLSKA: Fucik – Wajda, Biłas; Wronka, Paś, Zygmunt – Kostek, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Dziubiński, Jeziorski – Horzelski, Zieliński; Urbanowicz, Starzyński, Krężołek – Florczak, Kameneu; Tyczyński, Smal, Wanat. Trener: Kalaber

Puchar Austrii w hokeju. Polska – Włochy (fot. OEHV/Bernd Stefan)

Puchar Austrii: Polacy pokonali Włochów

W czwartek, 14 grudnia w Klagenfurcie reprezentacja Polski w hokeju na lodzie rozegrała pierwszy mecz w Pucharze Austrii. Biało-czerwoni wypadli bardzo dobrze, pokonując Włochów 3:1. Bramki zdobyli Bartłomiej Jeziorski, Patryk Krężołek oraz Krystian Dziubiński.

W czwartkowym spotkaniu decydująca była druga tercja spotkania, w której podopieczni Roberta Kalabera zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie. Przy stanie 1:0 dla Włochów najpierw krążek wpakował do siatki Bartłomiej Jeziorski, który jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie strzeleckiej. Przy tej bramce asystowali Arkadiusz Kostek i Alan Łyszczarczyk. Pod koniec drugiej tercji gola strzelił Patryk Krężołek po podaniu Krystiana Dziubińskiego. Kapitan reprezentacji Polski też wpisał się na listę strzelców w ostatnich sekundach spotkania, kiedy Włosi grali bez bramkarza. W naszym zespole na pochwały zasłużył też John Murray, który wybronił sporo trudnych strzałów. W piątek o godz. 17 biało-czerwoni zmierzą się w finale Pucharu Austrii ze zwycięzcą meczu Austria – Węgry.

Ostatni raz z Austriakami biało-czerwoni zmierzyli się w poprzednim roku w meczach towarzyskich. W Grazu rywale wygrali 4:1 i 1:0. Z tym zespołem podopieczni Roberta Kalabera grali także w 2021 roku w Bratysławie w kwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Spotkanie zakończyło się porażką 1:4. W 2023 roku Austriacy utrzymali się w Mistrzostwach Świata Elity. Drużyna uplasowała się na 14. miejscu, pokonując w decydującym meczu Węgrów 4:3 w karnych. Madziarzy spadli do Dywizji IA. Z tym zespołem Hokejowe Orły ostatnio rozegrały dwa spotkania towarzyskie. W kwietniu tego roku w Tychach Polacy wygrali 4:2, a później w Bytomiu 3:2.

WŁOCHY – POLSKA 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Colli 3 – Jeziorski 24, Krężołek 40, Dziubiński 60

POLSKA: Murray – Wajda, Górny; Wronka, Paś, Zygmunt – Kostek, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Dziubiński, Jeziorski – Horzelski, Zieliński; Urbanowicz, Starzyński, Krężołek – Florczak, Biłas; Tyczyński, Smal, Michalski. Trener: Kalaber