NBA. Ekipa z San Antonio przerwała serię 18 przegranych spotkań z rzędu! Sochan w akcji

Basketball

Minionej San Antonio Spurs wygrali z Los Angeles Lakers 129:115.

Jeremy Sochan zdobył 11 punktów i miał osiem zbiórek oraz dwie asysty, przechwyt i blok.

Polak spędził na parkiecie 27 minut, a jego najważniejszym zadaniem na boisku było krycie LeBrona Jamesa. Już w pierwszej akcji w obronie Sochan przechwycił podanie do lidera Lakers i kilka sekund później kończył kontratak efektownym wsadem.

LeBron co prawda zdobył 23 punkty, ale trafił tylko siedem z 17 rzutów z gry. Poza tym przy nazwisku Jamesa wskaźnik plus/minus wyniósł w tym spotkaniu -28, a przy nazwisku Sochana +21, co było najlepszym wynikiem w drużynie.

Oznacza to, że kiedy James był na boisku to jego drużyna przegrała ten okres różnicą 28 punktów. Zaś kiedy Sochan był na boisku to Spurs wygrali różnicą 21 punktów.

Spurs podejmowali Lakers dwa dni wcześniej, ale wtedy nie grał LeBron, a grał Anthony Davis. Tym razem było odwrotnie. Zespół z San Antonio od początku narzucił swój styl gry. Zaledwie po czterech minutach i akcji Sochana z faulem (trafił spod kosza, a potem wykorzystał rzut wolny) Spurs prowadzili 16:4, a pierwszą kwartę Ostrogi wygrały aż 42:22.

Pod koniec drugiej kwarty Lakers zmniejszyli stratę do zaledwie czterech punktów (66:62), ale po zmianie strony Spurs utrzymali prowadzenie i wygrali 129:115. Tym samym drużyna z San Antonio przerwała serię 18 przegranych spotkań z rzędu.

– Graliśmy dziś dobrze w obronie. Widać poprawę. Oczywiście też trafialiśmy i to było ważne, ale nie jest łatwo zyskać 20 punktów przewagi przeciwko drużynie, w której gra LeBron James – przyznał po meczu Gregg Popovich.

Trener Spurs chwalił też po meczu Sochana.

– Dał z siebie wszystko. Wykonał świetną pracę w obronie kryjąc LeBrona. Zmuszał go do różnych decyzji i utrudniał mu grę. Nie da się go zatrzymać, ale Jeremy podjął wyzwanie i się z niego wywiązał – dodał Popovich.

Najwięcej punktów dla Spurs zdobył Devin Vassell – 36. 17 dodał Keldon Johnson, a 16 Zach Collins. Victor Wembanyama tym razem rzucił 13 oczek, ale miał też 15 zbiórek i pięć asyst.

Najlepsze akcje Spurs przeciwko Lakers

Wypowiedzi Popovicha po meczu

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

17 grudnia (niedziela wieczór): San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans godz. 21:30

19/20 grudnia (noc z wtorku na środę): Milwaukee Bucks – San Antonio Spurs godz. 2:00

21/22 grudnia (noc z czwartku na piątek): Chicago Bulls – San Antonio Spurs godz. 2:00

23/24 grudnia (noc z soboty na niedzielę): Dallas Mavericks – San Antonio Spurs godz. 2:30

Jeszcze cztery mecze Spurs na żywo bez zarywania nocy!

W tym sezonie aż pięć razy Spurs mają mecze niedzielne popołudnia, abyśmy my w Europie mogli obejrzeć ich mecz na żywo.

5 listopada (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Toronto Raptors 116:123 (po dogrywce)

17 grudnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans

7 stycznia (niedziela) godz. 19:00: Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs

15 stycznia (poniedziałek) godz. 21:30: Atlanta Hawks – San Antonio Spurs

14 kwietnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Detroit Pistons