WROCŁAW

Psie pętle we Wrocławiu. Woda dla zwierząt na przystankach

Wrocław dba o zwierzęta

Zwierzęta spacerujące ze swoimi właścicielami będą mogły napić się wody na pętlach wrocławskiego MPK.

Ogólnodostępne miski dla psów zamontowano przy punktach socjalnych. W ten sposób chcą zabezpieczyć czworonogi przed upałami.

Udostępniono już pięć pierwszych wodopojów. Są one odpowiednio oznakowane – tak, by nie było wątpliwości, że mogą z nich korzystać czworonogi. Kolejne, jeszcze w tym tygodniu, będą sukcesywnie pojawiały się na przystankach końcowych w różnych częściach miasta.

– Wiele z tych miejsc to węzły komunikacyjne, na których pasażerowie mogą się dogodnie przesiadać. Krótka przerwa w podróży to zatem doskonała okazja do napojenia zwierzaka – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Udogodnienie będzie jednak przeznaczone nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej. Niektóre pętle, jak np. tramwajowy przystanek Biskupin, znajdują się w popularnych spacerowych okolicach. O to, by – zwłaszcza w upalne dni – w miskach była zawsze świeża woda, zadbają pracownicy.

– Sam od niedawna jestem właścicielem wspaniałej suczki imieniem Lucy i wiem, jak dla naszych czworonożnych przyjaciół ważne jest odpowiednie nawodnienie – dodaje prezes MPK.

Inicjatywę doceniła wrocławska Rada ds. Zwierząt.

– Gorące dni są bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Szczególnie dla psów, bo mają one słabe możliwości chłodzenia – podkreśla Barbara Borzymowska, przewodnicząca rady. – Psy powinny mieć ciągły dostęp do świeżej wody, więc każde takie miejsce jest na wagę złota.

– Cieszymy się, że duża miejska spółka, jaką jest MPK Wrocław, daje dobry przykład – mówi Katarzyna Szakowska ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ. – Liczymy na to, że to działanie zainspiruje właścicieli mniejszych firm, czy nawet zwykłych mieszkańców, do wystawiania misek z wodą dla zwierząt przed sklepami albo blokami.

Zachęcamy wrocławian i turystów do podróżowania razem ze swoimi zwierzakami. Psy czy koty mogą poruszać się komunikacją miejską bez dodatkowego biletu – opłata za przewóz czworonoga została we Wrocławiu zniesiona kilka lat temu. Ważne jest, by pies był na smyczy i w kagańcu. Małe zwierzęta domowe powinny być przewożone w transporterze.

Lista pętli, na których są dostępne miski z wodą dla zwierząt

ZOO – pętla tramwajowa
Biskupin – pętla tramwajowa
Karłowice (ul. Zawalna) – pętla tramwajowo-autobusowa
Kozanów – pętla autobusowa
Oporów – pętla tramwajowa

Lista pętli, na których miski pojawią się do końca tego tygodnia (czyli do 13.06)

LEŚNICA – pętla tramwajowo-autobusowa
Os. Sobieskiego – pętla autobusowa
Krzyki – pętla autobusowa
Gaj – krańcówka tramwajowa
Księże Małe – pętla tramwajowa
(MPK Wrocław)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button