KONCERTY

Open’er Park 2021. Kolejni artyści – Kwiat Jabłoni, Sokół, Pezet, Zalewski

Koncerty w Gdyni

Kwiat Jabłoni, Sokół, Pezet, Zalewski, Tymek, Rosalie., A_GIM, Kamp!, Maria Peszek oraz Rysy dołaczyli do artystów, którzy zagrają koncerty podczas Open’er Park.

Specjalny i niepowtarzalny projekt odbędzie się tego lata w dniach 15 lipca – 22 sierpnia w Parku Kolibki w Gdyni.

Open’er Park to projekt, w którym zagoszczą zarówno muzyka, jak i teatr, sztuki wizualne czy kino. Pierwsze wydarzenia w ramach cyklu odbędą się 15 lipca, a całość potrwa do 28 sierpnia. Organizatorzy sukcesywnie wypełniają kalendarz działań. Znamy już lipcowy repertuar koncertów, a zatem najwyższa pora zaprezentować artystów, którzy do Gdyni przyjadą w sierpniu.

Kwiat Jabłoni (5.08)

Folkpopowy duet Kwiat Jabłoni tworzy rodzeństwo – Katarzyna i Jacek Sienkiewicz. To dzieci Kuby Sienkiewicza, muzyka znanego z zespołu Elektryczne Gitary.

W lutym 2019 ukazał się debiutancki album Kwiatu Jabłoni pt. „Niemożliwe”, który z miejsca zyskał popularności i przysporzył zespołowi fanów w całej Polsce. Obecnie zespół promuje swój drugi długogrający krążek „Mogło być nic”. Zapowiedzią wydawnictwa był singiel o tym samym tytule, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. W trakcie jednego tygodnia piosenka zdobyła ponad milion wyświetleń w serwisie internetowym YouTube.

Maria Peszek (6.08)

Bezprecedensowa i charyzmatyczna artystka, która od 2005 podąża własną muzyczną ścieżką. Jej muzyka charakteryzuje się kontrowersyjnymi, lirycznymi tekstami, a koncerty przepełnione są niezwykła energią. Na koncie Marii Peszek znajdują się cztery długogrające albumy – debiutancka „Miasto mania” z 2005 roku, wydana trzy lata później „Maria Awaria”, „Jezus Maria Peszek” z października 2012 roku oraz wydany przed pięcioma laty „Karabin”. Podczas koncertu na Open’er Park z pewnością usłyszymy przekrojowy materiał ze wszystkich wydawnictw.

Sokół / Rasmentalism / Rosalie. (7.08)

W sobotę 7 sierpnia w Parku Kolibki czeka nas potrójna moc wrażeń. Aż troje wykonawców zamelduje się na scenie Open’er Park, a każdy z nich przedstawi nieco inne oblicze hip-hopu.

Sokół, współzałożyciel grupy WWO i kolektywu ZIP Skład to weteran polskiego rapu. Na scenie obecny od przeszło dwóch dekad. Charakterystyczny sposób nawijki wspiera niebanalnymi tekstami, które często są trafnym komentarzem otaczającej nas rzeczywistości. Na przestrzeni lat współpracował z wieloma artystami, często nagrywając popularne utwory, wychodzące poza ramy gatunku. W 2019 roku ukazał się jego solowy album zatytuowany po prostu „Wojtek Sokół”. Wydawnictwo promowane było m.in. podczas koncertu na festiwalu Open’er, również w 2019 roku.

Rasmentalism to duet, w skład którego wchodzą raper Ras i producent Ment. Grupa ma na swoim koncie osiem albumów, z czego ostatni – „Geniusz” – wydany zaledwie przed rokiem. Koncert w parku Kolibki będzie więc doskonałą okazją, by nowe piosenki usłyszeć wreszcie w wykonaniu live.

Rosalie. to wschodząca gwiazda polskiego rapu i R&B. Artystka gościła już w Gdyni podczas festiwalu Open’er w 2017 roku. Wtedy na jej koncie znajdował się jedynie minialbum Enuff. Od tamtego czasu wydała dwa długogrające krążki – „Flashback” i „IDeal”. Ten ostatni ukazał się w marcu ubiegłego roku, zatem podobnie jak w przypadku grupy Rasmentalism, wizyta w Gdyni będzie okazją do zaprezentowania słuchaczom nowych piosenek na żywo.

Pezet (8.08)

Jan Paweł Kapliński to warszawski raper znany szerzej pod pseudonimem Pezet. Początków jego kariery należy upatrywać w grupie Płomień 81, którą założył z Onarem. Początek XXI wieku to jednak pójście solową ścieżką kariery i dwie kultowe płyty nagrane wraz z producentem Noonem. Mowa tu o krążkach „Muzyka klasyczna” i „Muzyka poważna”. To z nich pochodzą klasyki takie jak „5-10-15”, „Re-fleksje”, „W branży” czy „Seniorita”. Ostatni album Pezeta tytułem nawiązuje do nagrań stworzonych razem z Noonem. Album „Muzyczna współczesna” wyszedł w 2019. Krążek został ciepło przyjęty, zyskując status podwójnej platyny.

Tymek (12.08)

To kolejny przedstawiciel nowej fali rapu. Przełomowy okazał się dla niego rok 2018, kiedy to wystąpił w projekcie Młode Wilki oraz wydał singiel „Język ciała”. Piosenka z miejsca stała się krajowym przebojem, osiągając ponad 140 mln wyświetleń w serwisie YouTube. Artysta ma już na koncie kilka albumów, a na ten rok planowana jest premiera kolejnego. Czy utwory z niego usłyszymy w parku Kolibki? Z pewnością.

Rysy / Kamp! / A_Gim (13.08)

Kolejny potrójny wieczór w Gdyni. 13 sierpnia na Open’er Park wystąpią przedstawiciele muzyki elektronicznej: Rysy, Kamp! i A_Gim.

Rysy powstały w 2015 roku w warszawie. Tego samego roku nakładem wytwórni U Know Me Records wydany został debiutancki album zespołu – Traveler. Duet szybko zyskał na popularności, czego potwierdzeniem mogą być zaproszenia na najważniejsze polskie festiwale – gdyński Open’er, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka i Audioriver. Przed kilkoma laty zespół ogłosił zakończenie działalności. W tym roku duet powrócił jednak do wspólnego nagrywania. Efektem tego jest wydany wiosną album „4GET”, który z pewnością będziemy mogli usłyszeć w Gdyni.

Tercet Kamp! przebojem wszedł na klubową scenę w 2009 roku wydając single i epki „Breaking a Ghost’s Heart”, „Thales One” czy „Heats”. Debiutancki krążek zatytułowany po prostu „Kamp!” był jedną z najbardziej wyczekiwanych płyt w polskiej alternatywie. Kolejne wydawnictwa „Orneta” (2015) i „Dare” (2018) również zostały ciepło przyjęte. Ich koncert na Open’er Parku to coś czego z całą pewnością nie można przegapić.

A_Gim to niezwykle doświadczony producent muzyki techno. Regularnie występuje ze swoimi setami w najpopularniejszych klubach w całej Polsce. W marcu tego roku jego epka „RHEUM” trafiła na portale streamingowe. Wiemy jedno – pod jego wodzą scena w parku Kolibki stanie się jednym, wielkim tanecznym parkietem.

Zalewski (15.08)

Krzysztof Zalewski po raz pierwszy dał się poznać jako uczestnik programu „Idol”, którego został laureatem. Po tym sukcesie zniknął na pewien czas ze sceny, jednak powrócił na nią ze zdwojoną siłą. Obecnie to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Jest laureatem trzech Fryderyków. Wydał cztery solowe albumy: „Zelig” (2013), „Złoto” (2016), wypełniony piosenkami Czesława Niemena krążek „Zalewski śpiewa Niemena” (2018) oraz wydana w ubiegłym roku „Zabawa”. Publiczność kojarzy go również z występów grupy Męskie Granie Orkiestra. Razem z nią nagrał przeboje „Początek” oraz „Sobie i Wam”.

Do tej pory potwierdzone koncerty Open’er Park: Brodka (15.07), The Dumplings (16.07), Quebonafide (17-18.07), Daria Zawiałow (22.07), Dawid Podsiadło (23-25.07), OIO (29.07), schafter (29.07), Artur Rojek (30.07), Organek (31.07), Molesta Ewenement (1.08).
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button