POLITYKAPOLSKAŚWIAT

Prezydent wziął udział w posiedzeniu Sejmu. Duda spotkał się z Donaldem Tuskiem

Sejm i nowy premier

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w 1. posiedzeniu Sejmu.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przedstawił program działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. Wieczorem prezydent RP spotkał się z wybranym przez Sejm na premiera Donaldem Tuskiem.

Andrzeja Duda spotkał się rano w Sejmie z Marszałkiem Szymonem Hołownią.

Andrzej Duda i Szymon Hołownia (fot. KPRP)

W czasie wieczornego głosowania w Sejmie rząd premiera Mateusza Morawieckiego nie uzyskał wotum zaufania. Prezydent podziękował za ostatnie 8 lat współpracy Morawieckiemu oraz Beacie Szydło.

Na urząd Prezesa Rady Ministrów został wybrany przez Sejm Donald Tusk.

Jak poinformowała szef KPRP Grażyna Ignaczak–Bandych, po głosowaniu w Sejmie prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem.

– Ustalono, że po uzyskaniu wotum zaufania, zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się w środę 13.12 o godz. 9:00 w Pałacu Prezydenckim – wskazała minister.

Sejm wybrał w poniedziałek wieczorem w ramach tzw. drugiego kroku konstytucyjnego przewodniczącego PO Donalda Tuska na premiera. Opowiedziało się za tym 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Po wtorkowym expose Tuska w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu, w środę w Pałacu Prezydenckim ma się odbyć zaprzysiężenie rządu.

Genewa. Spotkanie Wysokiego Szczebla z okazji 75. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

Prezydent Andrzej Duda składa wizytę w Szwajcarii, gdzie bierze udział w Spotkaniu Wysokiego Szczebla z okazji 75. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button