POLITYKAPOLSKA

Prezydent RP Duda i Wiceprezydent USA Pence w Belwederze

Wiceprezydent USA Michael Pence w Polsce

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką powitali na dziedzińcu Belwederu Wiceprezydenta USA Michaela Pence’a i jego Małżonkę.

Współpraca militarna, energetyczna i gospodarcza – to główne tematy poruszone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Wiceprezydenta USA Michaela Pence’a podczas spotkania w Belwederze.

– Dzisiaj mamy już podpisany wiele umów na import gazu skroplonego, czyli LNG, do naszego terminalu w Świnoujściu. W tej chwili trwają prace nad zwiększeniem możliwości pojemnościowych tego terminalu – mówił Prezydent.

Wyraził nadzieję, że te prace zakończą się i „przyniosą efekt oczekiwany i planowany w postaci zwiększenia pojemności terminalu do ponad 7 mld metrów sześciennych gazu rocznie i że duża część tego gazu, który jest do Polski dostarczany, będzie dostarczana właśnie z USA”. Jak dodał, w tej kwestii planowane są dalsze działania inwestycyjne.

Uczestnicy warszawskiej konferencji poświęconej budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Wieczorem Prezydent RP i Wiceprezydent USA wzięli udział w obiedzie roboczym inaugurującym konferencję poświęconą budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. – Jesteśmy przyjaciółmi, jesteśmy sojusznikami. Stoimy z Wami ramię w ramię, broniąc bezcennego daru wolności – zapewnił w Belwederze Michael Pence.

Wcześniej w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego Prezydent Duda z Małżonką oraz Wiceprezydent Pence z Małżonką spotkali się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami.
(KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button