KOSZYKÓWKAREPREZENTACJA

Prekwalifikacje do EuroBasketu 2025. Polacy pokonali Austrię

ME 2025

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Austrię 91:55 w swoim drugim meczu w prekwalifikacjach do EuroBasketu 2025.

– Kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku przez 37 minut. Końcówka drugiej kwarty nie była po naszej myśli. Dostaliśmy to, co chcieliśmy – każdy zawodnik coś dał do wyniku. Do Pragi jedziemy z dobrym samopoczuciem. Chcemy żeby każdy gracz czuł się najważniejszą postacią zespołu. Gdy wszyscy dadzą małą cegiełkę drużynie, to możemy być bardzo niewygodnym zespołem. Cieszymy się, że jesteśmy bez kontuzji i że bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Jesteśmy gotowi na EuroBasket – powiedział trener Igor Milicić.

– Wygraliśmy w bardzo dobrym stylu: agresywnie w obronie i skutecznie w ataku. To był bardzo dobry ostatni mecz przed EuroBasketem. Potwierdza, że jesteśmy gotowi na ten wielki turniej. Mój setny mecz w kadrze to na pewno duma i radość. Nie wiem kiedy to minęło, ale rzeczywiście mam już 100 meczów w koszulce z orzełkiem na piersi. Każdy EuroBasket jest inny, ale pokazaliśmy przez ostatnie tygodnie, że jesteśmy gotowi, że trzeba się z nami liczyć. W ostatnich okienkach nie graliśmy może najlepiej jak się dało, ale teraz uważam, że zrobiliśmy duży postęp. Jeśli inne drużyny myślą, że z nami wygrają, to zaskoczymy ich, bo będziemy gotowi – mówi Aaron Cel.

Austria – Polska 55:91 (8:25, 17:11, 10:29, 20:26)

Austria: Murati 11, Guttl 8, Poljak 8, Mbemba 6, Rados 5, Koppel 4, Lohr 4, Kaferle 4, Ersek 3, Lanmuller 2, Votsch 0

Polska: Dziewa 15, Ponitka 12, Michalak 11, Garbacz 8, Sokołowski 8, Balcerowski 7, Cel 6, Schenk 6, Slaughter 5, Zyskowski 5, Kolenda 4, Olejniczak 4

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button