INNE

Powstanie tor wyścigów konnych na krakowskich Błoniach

Reaktywacja toru wyścigów konnych w Krakowie

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisał list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz reaktywacji toru wyścigów konnych Kraków Błonia Krakowskie.

Dzięki temu w Krakowie pojawi się możliwość rozgrywania gonitw oraz organizowania imprez im towarzyszących.

– Od paru lat odbywają się w Krakowie nie tylko wyścigi, ale także różnego typu imprezy konne cieszące się olbrzymim zainteresowaniem. W związku z ogólnopolskim programem dotyczącym rozwoju hodowli koni doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby rozszerzyć te działania i zorganizować w Krakowie profesjonalne wyścigi konne. W tym celu podpisaliśmy dzisiaj list intencyjny dotyczący zorganizowania w przyszłym roku właśnie takich zawodów jeździeckich – powiedział podczas briefingu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

– Od wielu lat w Krakowie odbywają się imprezy konne pokazujące zainteresowanie krakowian i mieszkańców małopolski tą tematyką. Chcemy to sprofesjonalizować, stąd podpisany dziś list intencyjny, dzięki któremu powstanie w Krakowie Centrum Wyścigów Konnych. Jeśli chodzi o same wyścigi konne, rolą miasta będzie udostępnienie terenu i promocja wydarzenia, natomiast koszty związane z jego organizacją poniosą Polski Klub Wyścigów Konnych oraz Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o – powiedział po podpisaniu listu intencyjnego minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa powiedział, że w jakim kierunku rozwinie się ten projekt jest sprawą otwartą ale intencja jest to, aby Polska szła w kierunku, który sprawdził się w innych krajach, jak np. w Anglii, w Niemczech czy we Francji.

– Rozwój hodowli koni, w tym wyścigów konnych to rozwój gospodarczy w wielu aspektach – stwierdził minister.

W wyniku podpisanej umowy miasto Kraków przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa podejmie wspólne działania zmierzające do stworzenia dogodnych warunków do corocznego rozgrywania wyścigów konnych na torze Kraków Błonia Krakowskie. Taka impreza sportowa to doskonała okazja do promocji wyścigów konnych w Krakowie, do podnoszenia stopnia bezpieczeństwa tego typu wyścigów w okręgu małopolskim oraz rozwoju infrastruktury technicznej do rozgrywania gonitw czy do propagowania polskiej hodowli koni.
(UMK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button