POLITYKAPOLSKA

Posiedzenie Rady Gabinetowej. Andrzej Duda: Uważam tę inwestycję za ważną dla przyszłości Rzeczypospolitej

Polityka

– Spotkanie Rady Gabinetowej było bardzo merytoryczne.

Pragnę zapewnić, że te zagadnienia, które były dzisiaj omawiane – są i będą – przedmiotem mojego nieustannego zainteresowania politycznego, bo uważam je za fundamentalne – mówił prezydent po zakończeniu rozmów z premierem Donaldem Tuskiem i członkami rządu.

Prezydent poinformował, że podczas spotkania Rady Gabinetowej rozmawiano o realizowanych i planowanych inwestycjach rozwojowych w Polsce. Jak wskazał to m.in. budowa elektrowni atomowych oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego, modernizacja polskiej armii oraz rozwój polskich portów.

– Celem, który mi przyświecał przed zwołaniem tego posiedzenia – po raz pierwszy w okresie funkcjonowania nowego rządu pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska – było jasne określenie, że z mojego punktu widzenia jako Prezydenta Rzeczypospolitej, te inwestycje mają dla rozwoju Polski charakter fundamentalny – mówił Andrzej Duda.

Wskazał, że ważne jest, aby te projekty zostały zrealizowane, bo Polska tych inwestycji potrzebuje przede wszystkim ze względu na przyszłość następnych pokoleń.

Andrzej Duda podkreślał, że nadal będzie rozmawiał z premierem oraz ministrami o tych inwestycjach i jeśli będzie taka potrzeba to zwoła kolejne posiedzenie Rady Gabinetowej.

– Będę odwiedzał miejsca, gdzie inwestycje są realizowane i będę chciał rozmawiać z mieszkańcami tych obszarów – dodał.

Duda otwierając obrady odniósł się do tematu budowy w Polsce Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak dodał, temat ten budzi w ostatnim czasie wiele dyskusji.

– Osobiście uważam tę inwestycję również za bardzo ważną dla przyszłości Rzeczypospolitej, także z punktu widzenia jej bezpieczeństwa – podkreślił prezydent.

Prezydent zwrócił również uwagę na konieczność modernizacji polskiej armii, czyli kontynuację rozpoczętych już programów modernizacyjnych.

Zgodnie z art. 141 Konstytucji RP w sprawach szczególnej wagi prezydent Rzeczypospolitej może zwołać Radę Gabinetową. Radę Gabinetową tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta Rzeczypospolitej. Radzie Gabinetowej nie przysługują kompetencje Rady Ministrów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button