POLSKA

Polska po PiS. Ogromne nagrody w GIOŚ w 2023 r. „Przechodzi to ludzkie pojęcie”

Złodziejstwo PiS

1 045 500,00 zł to suma nagród pieniężnych, jakie w okresie od czerwca do grudnia 2023 r. przyznane zostały członkom kierownictwa oraz dyrektorom i wicedyrektorom w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska.

– Szokujące są nie tylko kwoty, ale i to w jaki sposób przebiegał proces wypłacania tych premii w GIOŚ. Wiele wniosków nie posiadało nawet uzasadnienia. To pokazuje arogancję poprzedniej władzy – mówiła wiceminister klimatu i środowiska Anita Sowińska podczas briefingu, zorganizowanego 19 lutego 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Anita Sowińska. Nagrody w GIOŚ w II półroczu 2023 (fot. MKiŚ)

Wiceminister klimatu i środowiska ujawniła sumę nagród przyznanych członkom kierownictwa i kadry zarządzającej GIOŚ. Łącznie po premie sięgnęło 17 osób.

– To co odkryliśmy po zwolnieniu Głównego Inspektora Ochrony Środowiska przechodzi ludzkie pojęcie. Jak się okazało, od czerwca do grudnia 2023 r. kierownictwo, dyrektorzy oraz zastępcy dyrektorów otrzymali w sumie 1 045 500,00 zł. W tym samym momencie, pracownicy GIOŚ otrzymywali dosyć niskie płace – mówiła wiceszefowa MKiŚ.

Jak dodała, na podstawie przeprowadzonego w GIOŚ audytu wewnętrznego do prokuratury zostało już skierowane zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych, m.in. w zakresie zamówień publicznych oraz inwentaryzacji.

Anita Sowińska. Nagrody w GIOŚ w II półroczu 2023 (fot. MKiŚ)

– Być może kwestia nagród przyznanych od czerwca do grudnia 2023 r. w GIOŚ będzie kolejnym dowodem w tej sprawie. Aktualnie analizujemy to z prawnikami – dodała wiceminister Anita Sowińska.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button