POLSKA

Kontrola poselska Agnieszki Pomaskiej. Finansował z państwowej spółki swoją wyborczą prekampanię

Wybory wg PiS

Posłanka Agnieszka Pomaska z kolejną kontrolą.

Pomaska otrzymała odpowiedź na złożone przez nią pismo w trybie kontroli poselskiej (art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora) dotyczące ekspozycji billboardów z wizerunkiem prezesa Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego S.A. Pawła Dołkowskiego finansowanych przez Spółkę.

Z uzyskanych informacji wynika, że w okresie od 1 września 2023 do 29 stycznia br. państwowa Spółka sfinansowała 51 takich billboardów rozmieszczonych w 16 lokalizacjach, co kosztowało w sumie 58 120 zł.

Lista lokalizacji

Lista lokalizacji (fot. Pomaska)

Należy również zaznaczyć, że prezes Paweł Dołkowski (z nadania PiS) 12 lutego br. zarejestrował na terenie Gminy Szemud komitet wyborczy – „KWW PAWŁA DOŁKOWSKIEGO CZAS NA ZMIANĘ!”. Trudno zatem nie odnieść wrażenia, że Dołkowski finansował swoją wyborczą prekampanię z pieniędzy Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego S.A.

Paweł Dołkowski – wybory (fot. org.)

Posłanka wniosła o udzielenie wyczerpującej odpowiedzi na poniższe pytania:

„1. Ile w sumie kosztowała ekspozycja billboardów z wizerunkiem prezesa Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego S.A. Pana Pawła Dołkowskiego w dniach 01.09.2023-29.01.2024?

2. Ile łącznie billboardów z wizerunkiem prezesa Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego S.A. Pana Pawła Dołkowskiego sfinansowała Spółka w dniach 01.09.2023- 29.01.2024? Proszę o podanie lokalizacji ww. billboardów.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button