PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Polska kadra na finały Euro 2022 w futsalu

Reprezentacja Polski na finały Euro w futsalu

Selekcjoner biało-czerwonych Błażej Korczyński ogłosił kadrę na futsalowe mistrzostwa Europy.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 19 stycznia w Amsterdamie. Polacy w fazie grupowej zmierzą się z Chorwacją (21 stycznia, 20:30), Słowacją (25 stycznia, 20:30) oraz Rosją (29 stycznia, 14:30).

Powołana kadra na ME 2022 w futsalu:

Michał Kałuża (CD Burela FS, Hiszpania) – jedyny w naszej reprezentacji „stranieri”. Obecnie gra w hiszpańskiej Primera División, w klubie CD Burela FS.

Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała) – po odniesionej swego czasu kontuzji występuje w kasku, niczym Petr Cech. Żadne problemy zdrowotne go nie złamały, dzisiaj jest podstawowym bramkarzem najlepszej klubowej drużyny w Polsce, Rekordu Bielsko-Biała, jak i reprezentacji.

Sebastian Grubalski (Constract Lubawa) – 22-latek, który swego czasu świadomie postawił na futsal i to doświadczenie widać chociażby w umiejętnościach taktycznych. Jeden z liderów swojej klubowej drużyny, Constractu Lubawa.

Tomasz Kriezel (Constract Lubawa) – jeden z bardziej doświadczonych zawodników w naszej kadrze, zwłaszcza pod kątem stażu, bo wiekowo jest w najlepszym dla siebie okresie, ma 28 lat.

Tomasz Lutecki (Dreman Opole Komprachcice) – jeden z bardziej niedocenianych zawodników w kadrze. Ma 30 lat.

Mateusz Madziąg (Constract Lubawa) – 25-latek, który był jednym z odkryć ostatnich miesięcy. Wszedł do drużyny narodowej w trakcie eliminacji mistrzostw Europy, co nie było łatwym zadaniem, a dobrą dyspozycję potwierdzał również jesienią. W lidze w poprzednim sezonie został obwołany odkryciem, po czym trafił do Lubawy.

Patryk Hoły (Red Dragons Pniewy) – jako ostatni właściwie wsiadł do pociągu z napisem „kadra”, która zmierzała do Holandii. Dowołany został na mecz rewanżowy z Portugalią i… w reprezentacji się już ostał.

Michał Kubik (Rekord Bielsko-Biała) – kapitan reprezentacji, jeden z jej liderów.

Sebastian Leszczak (Rekord Bielsko-Biała)

Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała)

Mikołaj Zastawnik (Rekord Bielsko-Biała)

Dominik Solecki (GI Malepszy Futsal Leszno)

Sebastian Wojciechowski (GI Malepszy Futsal Leszno)

Dominik Śmiałkowski (Piast Gliwice)
(PZPN)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button