TENIS

Australian Open 2022. Farsa zakończona. Novak Djoković zostanie deportowany z Australii!

Tenis na świecie

Novak Djoković musi opuścić Australię.

Sąd federalny wydał taki werdykt o jego wydaleniu z kraju.

Serbski tenisista miał zagrać w poniedziałek Australian Open.

W końcu antyszczepionkowiec wyleciał z hukiem. Na ostateczną decyzję 34-latek czekał w areszcie imigracyjnym w Melbourne. Wizę cofano dwa razy.

Minister ds. imigracji Australii Alex Hawke ogłosił, że wiza Serba została ponownie cofnięta.

Afera dotyczy tego, że ten tenisista jest niezaszczepiony przeciw Covid-19. W Australian Open mają wystąpić tylko zaszczepieni.

Zatem ten oszust, który wielokrotnie kłamał w wielu sprawach, zostanie deportowany.

Zamieszanie wokół zawodnika z Belgradu trwało aż 10 dni!

Serb informował o jakimś dziwnym zwolnieniu lekarskim z obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19 i dlatego wyleciał do Melbourne. 5 stycznia służba graniczna cofnęła jego wizę. Przebywał w hotelu (w areszcie imigracyjnym). Potem sąd go zwolnił. Prawnicy Novaka w zagmatwany sposób tłumaczyli, że został on zwolniony z obowiązku szczepienia ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa z 16 grudnia.

Djoković to dziewięciokrotny triumfator Australian Open.

Serb został już wykreślony przez organizatorów z planu gier w wielkoszlemowym turnieju Australian Open.

Oświadczenie Djokovića:

„Chciałbym wydać krótkie oświadczenie w związku z dzisiejszym werdyktem sądu. Teraz zrobię sobie trochę wolnego, by odpocząć i się pozbierać, a dopiero potem odniosę się szerzej do sprawy. Jestem głęboko rozczarowany odrzuceniem przez sąd mojej apelacji od decyzji ministra o cofnięciu mojej wizy, co oznacza, że nie mogę zostać w Australii i wziąć udziału w Australian Open. Przyjmuję orzeczenie sądu i będę współpracował z właściwymi organami w kwestii mojego wyjazdu z kraju. Czuję się niekomfortowo z tym, że w ostatnich tygodniach uwaga koncentrowała się na mnie, i mam nadzieję, że teraz wszyscy będziemy mogli już skupić się na tenisie i turnieju, który kocham. Wszystkim zawodnikom, sędziom, całej obsłudze, wolontariuszom i kibicom życzę jak najlepszego turnieju. Na koniec chciałbym podziękować mojej rodzinie, przyjaciołom, zespołowi, kibicom i moim rodakom Serbom za nieustanne wsparcie. Wszyscy jesteście dla mnie wielkim źródłem siły.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button