PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Polki ze srebrnym medalem Beach Handball Global Tour Finals 2023

Qatar

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej zajęła drugie miejsce w turnieju Beach Handball Global Tour Finals 2023, który od piątku rozgrywał się w katarskiej Dausze.

Lepsze od biało-czerwonych okazały się tylko Brazylijki.

Do finałowego turnieju kobiet w ramach cyklu Beach Handball Global Tour automatycznie zakwalifikowali się zwycięzcy poprzednich etapów. Wśród pań pewne miejsce w finałach otrzymały zatem Brazylijki oraz Tunezyjki. Decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej prawo udziału w zmaganiach otrzymały także Polki (zdobywczynie 3. miejsca podczas turnieju w Płocku) oraz Chinki. Finał cyklu zaplanowano w katarskiej Dausze. Zmagania odbyły się w dniach od piątku do soboty (od 3 do 4 listopada).

Polki świetnie rozpoczęli zmagania, na inaugurację pokonując Chinki 2:0 (16:14, 21:16). W kolejnym meczu Biało-czerwone musiały uznać wyższość Brazylijek 0:2 (10:15, 8:26), ale szybko zrewanżowały się w meczu z Tunezją, w którym reprezentantki Polski zwyciężyły 2:0 (22:8, 22:10).

Dwie wygrane w fazie grupowej zapewniły Polkom awans do wielkiego finału, w którym ponownie zmierzyły się z Brazylią. Niestety, po raz kolejny to rywalki zeszły z boiska zwycięskie. Tym razem Canarinhos zwyciężyły 2:0 (17:12, 25:8). Biało-czerwone rywalizację zakończyły na drugiej lokacie i odebrały srebrne medale.

Wyniki reprezentacji Polski Beach Handball Global Tour Finals 2023:

Polska – Chiny 2:0
Polska – Brazylia 0:2
Polska – Tunezja 2:0

Finał: Polska – Brazylia 0:2

Skład reprezentacji Polski: Kornelia Kłosowska, Karolina Heria.
(ZPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button