FESTIWALEKONCERTY

Pol’and’Rock Festival 2023. Eksplozja Ska, Jazzu i Dub już w sierpniu

North East Ska Jazz Orchestra meets Wicked Dub Division

Organizator ogłosił nietypowy koncert, który z pewnością zelektryzuje publiczność pod Dużą Sceną.

Dwa zespoły połączyły swoje siły, tworząc unikalny projekt muzyczny. Witajcie w świecie North East Ska Jazz Orchestra meets Wicked Dub Division.

North East Ska Jazz Orchestra to 18-osobowa wielka orkiestra, której korzenie sięgają 2012 roku. W skład grupy wchodzą trzej wokaliści, sekcja rytmiczna, trzy trąbki, trzy puzony, trzy saksofony i flet. W ciągu swojej działalności zespół zdobył dużą rzeszę fanów i współpracował z czołowymi przedstawicielami włoskiego reggae i ska, takimi jak Mr. T-Bone, Furio czy Olly Riva.

Pierwsze kroki North East Ska Jazz Orchestra na scenie muzycznej zespół zaznaczył wydaniem pierwszego EP w 2014 roku, zatytułowanego „Music For Marikana”. W 2015 roku, dzięki udanemu crowdfundowi, na rynek trafił ich pierwszy album „Stompin’ & Rollin”. Od 2016 roku zespół regularnie koncertuje w Europie, uczestnicząc w prestiżowych festiwalach takich jak Rototom Sunsplash czy Freedom Sounds Ska Festival.

Zespół Wicked Dub Division powstał w 2005 roku w wyniku współpracy GP Ennasa, King Claudio i Luca Venerusa. Ich debiutancki album „Wadada” ukazał się w 2011 roku, a potem zespół eksperymentował z nowymi utworami, tworząc unikalny styl. W 2015 roku ukazał się ich album „Dub Drops”, a rok później zespół wydał album „Red”.

Kolejny kamień milowy to współpraca z North East Ska Jazz Orchestra, z którą nagrali singiel „Mama” – eksplozję energii, pochodzącej od 22 muzyków. Oficjalny teledysk do tej piosenki przekroczył 18 milionów wyświetleń. Wokalistka zespołu, Michela Grena, współpracowała również z Zion Train, występując razem na wielu festiwalach i trasach koncertowych.

Oba zespoły, znane z niezwykle energetycznych i zarazem różnorodnych stylów, postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć coś wyjątkowego. W maju 2022 roku wydali wspólny album „Live Studio Session #1”, składający się z dziewięciu utworów nagranych na żywo. Teraz mają okazję zaprezentować ten unikalny projekt na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Ten wyjątkowy koncert będzie nie tylko muzycznym wydarzeniem roku, ale także niepowtarzalnym doświadczeniem, które łączy różne gatunki muzyczne, tworząc niezwykle świeże i porywające brzmienie. To będzie prawdziwe muzyczne święto, które z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników 29. Pol’and’Rock Festival.

Czy jesteście gotowi na ten muzyczny rollercoaster? Czekamy na Was na 29. Pol’and’Rock Festival! Przyjdźcie i doświadczcie magii tych dwóch wyjątkowych zespołów, które na Dużej Scenie stworzą jeden wielki, muzyczny spektakl.

29. Pol’and’Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Na festiwalu zagrają także m.in. Apollo 440, Spin Doctors, Biohazard, Carpenter Brut, Napalm Death, Brodka, DRAIN, While She Sleeps, Zalewski, Bullet for My Valentine, Royal Republic, Saint City Orchestra, The Scratch, Get The Shot, LemON, Rise Of The Northstar, The Rumjacks, Lady Pank, LUIKU oraz Hoffmaestro.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button