POLSKA

Kolejny szpieg rosyjski w rękach ABW

Polska - Rosja

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali zatrzymania kolejnej osoby w śledztwie prowadzonym przez ABW pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej.

Śledztwo dotyczy siatki szpiegowskiej, która na terenie RP realizowała zadania na rzecz Rosji.

Do zatrzymania podejrzanego doszło 21 czerwca br. Zatrzymany jest 15 osobą, której przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z prowadzeniem działalności szpiegowskiej.

Podejrzany przyjechał do Polski w 2019 r., nawiązał kontakt z koordynatorem siatki szpiegowskiej, a za realizację skierowanych przeciwko RP zadań, polegających m.in. na prowadzeniu obserwacji infrastruktury krytycznej – obiektów militarnych i portów morskich, otrzymywał systematyczne wynagrodzenie.

Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Lublinie 23 czerwca br. mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Prowadzona przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawa jest dynamiczna i rozwojowa. ABW kontynuuje intensywne działania mające na celu ustalenie szczegółów dotyczących aktywności siatki szpiegowskiej oraz wykrycie wszystkich powiązanych z nią osób.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button