WROCŁAW

Pokaz pirotechniczny jednak odbędzie się we Wrocławiu! Oświadczenie organizatora

Pokaz pirotechniczny we Wrocławiu

Biuro Organizatora Międzynarodowych Pokazów Pirotechniki i Laserów wydało oświadczenie w sprawie pokazu pirotechnicznego na wrocławskich Polach Marsowych.

Odbędą się one bez żadnych zmian.

O tym pisaliśmy już TUTAJ:
„Wrocław nie strzela”. Prezydent Jacek Sutryk przeciw pokazowi fajerwerków na Polach Marsowych

Oświadczenie Organizatora Pokazy Pirotechniki i Laserów Wrocław

Organizator wesprze finansowo Wrocławskie ZOO
Szanowni mieszkańcy,

dziękujemy za cenne i ważne dla nas sugestie dotyczących organizacji wydarzenia pod nazwą Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów jakie odbędą się w dniu 29.06 na terenie Pól Marsowych we Wrocławiu.

Chcemy zdementować kilka nieprawdziwych informacji jakie pojawiły się w mediach. Warto zaznaczyć, iż pokazy pirotechniczne nie są głośniejsze niż dźwięk emitowany z nagłośnienia scenicznego przy koncertach plenerowych. Używamy ładunki, które generują nawet mniejsze ciśnienie akustyczne niż dużej mocy nagłośnienie sceniczne.

ZOO we Wrocławiu znajduje się ponad 3 km od strefy pokazu pirotechnicznego co powoduje, że dźwięk będzie znacznie mniej odczuwalny.

Dla przykładu:
przy założeniu ciśnienia akustycznego (nagłośnienie sceniczne) na poziomie 120 dB dźwięk jaki będzie odczuwany 3 km dalej osiągnie poziom 65-75 dB w zależności od uwarunkowania terenu i naturalnych barier. Poniżej przykłady jaki hałas jest generowany codziennie w naszym środowisku również w okolicy ZOO:

Poziomy dźwięku, których źródłem są środki komunikacji drogowej, wynoszą od 70 do 98 dB, w podziale na poszczególne rodzaje pojazdów przedstawia się to następująco:

motocykle 75-98 dB
samochody ciężarowe 80-95 dB
autobusy i ciągniki 82-94 dB
samochody osobowe 65-84 dB
maszyny drogowe i budowlane 72-90 dB
wozy oczyszczania miasta 73-97 dB

Poniżej przedstawiamy również poziom natężenia hałasu z jakim często się spotykamy: 90 dB – kosiarka do trawy
95 dB – jazda na motorze
100 dB – hałas w podziemiach metra
105 dB – odtwarzacz mp3 z maksymalną głośnością 115 dB – głośny rockowy koncert
120 dB – wuwuzele lub syreny alarmowe

Warto zwrócić uwagę, że imprezy rozrywkowe nie podlegają regulacjom norm hałasu. Prosimy nie sugerować się nazwą widowiska Armageddon w odniesieniu o hałas – nazwa nie była dobierana pod względem hałasu a w dużej mierze samego wizualnego i optycznego efektu dla widzów. Same pokazy nie są głośniejsze od wielu imprez jakie odbywają się we Wrocławiu czy innych miastach w Polsce.

Należy nadmienić, że organizowane profesjonalne widowiska nie mogą mieć takich samych skutków jak w przypadku okresu świąteczno-noworocznego gdzie ładunki odpalane są przez kilka dni w każdym miejscu miasta bez ostrzeżenia. W trakcie naszego widowiska są to dwa pokazy pirotechniki w połączeniu z pokazami laserowymi. Pokazy są tworzone do specjalnie dobranej muzyki a ładunki pirotechniczne są wystrzeliwane w rytm dźwięku tworząc niesamowity spektakl.

Informujemy także, iż Organizator postanowił przekazać darowiznę pieniężną i tym samym wesprzeć finansowo ZOO we Wrocławiu oraz w przyszłości rozważy wszelkie aspekty doboru lokalizacji pod organizację wydarzenia.

Biuro Organizatora
Międzynarodowych Pokazów Pirotechniki i Laserów

Wcześniejsze oświadczenie organizatora dotycząca organizacji wydarzenia pod nazwą Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów we Wrocławiu w dniu 29.06.2019.

POKAZY PIROTECHNICZNE BEZ ZMIAN!

Z uwagi na pojawiające się w mediach nieprawdziwe informacje dotyczące odwołania części pirotechnicznej pokazów lub jej skrócenia informujemy, że pokazy odbędą się zgodnie z pierwotnym planem i założeniem.

Podczas imprezy odbędą się dwa spektakle pirotechniczno-laserowe.

Informujemy również,że impreza jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa i zgodna z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych.

Nadmieniamy również, że organizator uzyskał wszelkie pozytywne opinie w tym od straży oraz policji i dostarczył do wydziału bezpieczeństwa wszelkie wymagane prawem dokumenty do przeprowadzenia imprezy masowej w dniu 29.06 na terenie Pól Marsowych.

Nieprawdą jest również, że pokazy pirotechniczne generują hałas na poziomie aż 150 dB.

Impreza nie jest bardziej uciążliwa niż inne organizowane wydarzenia na terenie Pól Marsowych czy Stadionu Olimpijskiego jak koncerty czy mecze żużlowe.

Do zobaczenia 29 czerwca we Wrocławiu!

Biuro Organizatora Międzynarodowych Pokazów Pirotechniki i Laserów
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button