RÓŻNOŚCI

Beskid HERO 2019. 450 zawodników walczyło z dziką naturą [WIDEO]

Beskid HERO 2019

Trzecia odsłona Beskid HERO – międzynarodowych, górskich zawodów po raz kolejny zapisała się w kartach hard enduro.

W ciągu trzech dni ponad 450 zawodników z 11 krajów zmierzyło się z wymagającą i techniczną trasą, wypełnioną stromymi podjazdami i zjazdami oraz karkołomnymi sekcjami korzeni czy kamieni.

Trzydniową rywalizację tradycyjnie rozpoczął piątkowy prolog, który wstępnie zweryfikował umiejętności uczestników i zaserwował im mały przedsmak trasy. Drugiego i trzeciego dnia na zawodników czekało kilkadziesiąt kilometrów czystego off-roadu. Trzy sobotnie i trzy niedzielne (odwrócone) pętle dały w kość nawet największym wyjadaczom. Na drodze do ukończenia rywalizacji stanęły nie tylko korzenie, kamienie, ale także potoki, zjazdy i bardzo trudne podjazdy. Kolejnej szczypty pikanterii na trasie dodały zmienne warunki atmosferyczne – w piątek trasa była śliska i błotnista, zaś w niedzielę całkowicie sucha. To jednak nie przeszkodziło startującym zawodnikom w ukończeniu wyścigu, a wylane hektolitry potu i łez, przebite opony czy spalone sprzęgła świadczą jedynie o tym, jak zacięta była to rywalizacja.

W debiutującej, najwyższej klasie startowej PRO, triumfował zwycięzca pierwszej edycji Beskid HERO, pochodzący z Czech – David Cyprian. Niespełna 15 minut za nim uplasował się Maciej Łoboz. Zaś trzeci linię mety przekroczył Emil Juszczak.

W klasie EXPERT najwyższy stopień na podium zajął Kacper Herrman. Drugie i trzecie miejsce należały do Bartłomieja Klimek oraz Wojciecha Sikora.

W kategorii EXPERT MASTERS zwycięski tytuł (po rocznej przerwie) wrócił w ręce Zdenka Cypriana. Drugi był Jarosław Michalec, trzeci – Marian Nieszporek.

W wyścigu klasy HOBBY o najwyższym miejscu na podium zadecydowały sekundy! Najszybszym w tej kategorii okazał się Konrad Wiśniewski, a tuż za nim /z łączną stratą 2,05 sek po trzech dniach rywalizacji/ znalazł się Arkadiusz Laszczak. Trzeci był Dominik Grygny.

W kategorii HOBBY MASTERS po raz kolejny niedoścignionym okazał się Piotr Arkit. Drugi miejsce zajął Tomasz Kapłon, a trzecie – Karol Mamys.

W kategorii KOBIET królowała Kalina Pustelnik, która w łącznej rywalizacji wyprzedziła Ewę Pikosz oraz Joannę Paluch.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z dekoracji klasy PRO oraz wypowiedzi zwycięzcy:

Międzynarodowe zawody Beskid HERO 2019:

KLASA PRO:

 1. CYRPIAN David – 4:52:59,97
 2. ŁOBOZ Maciej – 5:07:20,90
 3. JUSZCZAK Emil – 5:36:16,63
 4. KACZMARCZYK Oskar – 6:04:28,53
 5. TROSZOK Rafał – 6:10:13,12

KLASA EXPERT:

 1. HERRMAN Kacper – 4:58:37,58
 2. KLIMEK Bartlomiej – 5:03:52,25
 3. SIKORA Wojciech – 5:09:04,01
 4. NĘDZKA Krzysztof – 5:31:31,69
 5. MICHALEC Tymoteusz – 5:33:29,20

KLASA EXPERT MASTERS:

 1. CYPRIAN Zdenek – 5:29:17,60
 2. MICHALEC Jarosław – 6:22:20,09
 3. NIESZPOREK Marian – 6:32:03,13
 4. ROZPĘDOWSKI Robert – 6:45:46,34
 5. MARSALEK Richard – 6:55:35,03

KLASA HOBBY:

 1. WIŚNIEWSKI Konrad – 4:02:05,52
 2. LASZCZAK Arkadiusz – 4:02:07,57
 3. GRYGNY Dominik – 4:12:34,84
 4. ŻBIKOWSKI Hubert – 4:15:02,67
 5. KAZIMIERCZYK Łukasz – 4:38:39,79

KLASA HOBBY MASTERS:

 1. ARKIT Piotr – 4:03:21,73
 2. KAPŁON Tomasz – 4:31:21,96
 3. MAMYS Karol – 4:31:53,96
 4. MYŚLIWY Bogusław – 4:38:22,34
 5. WĄS Jacek – 4:46:42,84

KLASA KOBIETY:

 1. PUSTELNIK Kalina – 7:15:00,15
 2. PIKOSZ Ewa
 3. PALUCH Joanna
 4. MIKOŁAJEK Anna
 5. PIASECKA Danuta

BESKID HERO 2019: OFICJALNA VIDEO relacja oraz wypowiedzi zwycięzców

Malownicze górskie tereny skrywające trudne techniczne trasy, litry potu wylane podczas karkołomnych zmagań oraz 450 zawodników walczących z dziką naturą i głodnymi zwycięstwa rywalami… Tak po krótce można podsumować trzecią odsłonę międzynarodowych zawodów Beskid HERO.
Tegoroczna edycja po raz kolejny zweryfikowała umiejętności wielu utalentowanych polskich zawodników oraz licznie zgromadzonych, zagranicznych reprezentantów.

Kurz powoli opadł, silniki ostygły, jednak emocje wśród uczestników i kibiców nadal pozostają gorące. Korzystając z okazji postanowiliśmy więc poprosić o krótkie podsumowanie tegorocznych triumfatorów zawodów Beskid HERO:

David Cyprian – I miejsce w klasie PRO:

Tegoroczna edycja Beskid HERO była świetna i bardzo mi się podobała. Co prawda trasa mogła być nieco lepiej oznaczona – drugiego i trzeciego dnia trochę na niej błądziłem, jednak finalnie udało mi się odnaleźć i ukończyć rywalizację na pierwszej pozycji. Poziom trudności z pewnością wzrósł względem ubiegłorocznej odsłony i tylko dzięki sprzyjającej pogodzie trasa zawodów była przejezdna. Uczestnicy jechali na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzili już podczas piątkowego prologu. Na szczęście podczas dwóch kolejnych dni udało mi się mocniej ‘przycisnąć’ i objąć prowadzenie z kilkunastominutową przewagą. Już nie mogę się doczekać przyszłorocznej edycji!

Zdenek Cyprian – I miejsce w klasie Expert Masters:

Cieszę się z wygranej w klasie Expert Masters. Ta edycja była lepsza względem ubiegłorocznej, trasa bardzo przyjemna, jednak oznaczenia już nie tak bardzo… ?. To jedyna rzecz do poprawy!

Kacper Hermann – I miejsce w klasie Expert:

Tegoroczna edycja zawodów Beskid HERO bardzo mi się podobała. Był to mój drugi start w zawodach hard enduro w tym roku. Na imprezę dojechałem z nastawieniem na uzyskanie dobrego wyniku. Podczas prologu dnia pierwszego udało się wywalczyć trzecią pozycję. Drugiego i trzeciego dnia dobrze „cięliśmy się” z Bartkiem Klimkiem i Wojtkiem Sikorą. Trasa bardzo mi odpowiadała, ponieważ na co dzień trenuję w górach i uwielbiam górskie ściganki. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję!

Piotr Arkit – I miejsce w klasie Hobby Masters:

Jestem bardzo zadowolony, że po raz kolejny udało mi się zwyciężyć w kategorii Hobby Masters. Zadowolenie potęguje fakt, że podczas drugiego dnia zawodów ostatnie okrążenie przejechałem na przebitym tylnym kole. Trzeci dzień okazał się nawet bardziej pechowy – kilka minut po starcie uderzyłem w pieniek i wylądowałem poza trasą zaliczając konkretnego dzwona. Resztę wyścigu kontynuowałem na przebitym przednim kole i z krzywą kierownicą. Jednak pomimo trudności technicznych oraz wielu krwawych otarć i obić bardzo cieszę się z wyniku.
Według mnie tegoroczna trasa w mojej kategorii była trochę łatwiejsza technicznie, ale też zdecydowanie szybsza – byłem przygotowany na więcej elementów HARD. Myślę, że w związku z tym oraz z drugą już wygraną podczas BH, nadszedł czas sprawdzić swoje siły i możliwości w wyższej klasie startowej, więc w przyszłorocznej edycji wystartuję w klasie Expert.
Dziękuję organizatorom za całą imprezę, wszystkim wyprzedzanym za możliwość ich wyminięcia, zaś serdecznie pozdrawiam tych którzy w ferworze walki nie powstrzymali nerwów i kazali mi w……ć.

Kalina Pustelnik – I miejsce w klasie Kobiet:

Jestem ogromnie zadowolona z zawodów, chociaż trudniejsza trasa HOBBY z zeszłego roku była fajniejsza. Bardzo się cieszę, że udało mi się ukończyć zawody i je wygrać! Ekipa dziewczyn była świetna, jak też sama atmosfera zawodów. Czekam z niecierpliwością na przyszłoroczną edycję.

Kolejna odsłona Beskid HERO przeszła już do historii. Aby jeszcze choć przez chwilę usłyszeć ryk silników i poczuć ekstremalne emocje jakie towarzyszyły nam w czasie zawodów, zapraszamy Was do obejrzenia oficjalnej video relacji:

Beskid HERO 2019 – przeżyjmy to jeszcze raz! Nota od organizatora:

Dziękujemy wszystkim startującym za udział w zawodach. Główną ideą wydarzenia jest organizowanie zawodów dla zawodników przez zawodników. Event ten stworzyliśmy od zera, jednak nadal uczymy się i staramy się wyciągać ważne wnioski z każdej lekcji. Chcemy wspólnie z Wami sprawić, aby ta impreza stała się wizytówką polskiej sceny hard enduro. Wiemy, że jest nadal sporo aspektów nad którymi trzeba popracować, dlatego też wkrótce wyślemy do wszystkich uczestników ankiety, w których prosimy o szczere i konstruktywne opinie, które pomogą nam w ulepszeniu przyszłorocznej edycji. Let’s make hard, hard enduro!

Na koniec przypominamy wszystkim kibicom oraz uczestnikom zawodów – Beskid HERO to nie tylko rywalizacja na trasach, to także miesiące przygotowań. Pamiętajcie proszę, że z ogromnym trudem i wysiłkiem udało nam się pozyskać tereny górzyste pod organizację zawodów. Tereny są udostępnione dla motocyklistów tylko i wyłącznie na czas zawodów. Wszystkich zawodników oraz kibiców prosimy o uszanowanie naszych wysiłków i powstrzymanie się od jazdy po terenie zawodów po wydarzeniu.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button