KONCERTY

P!NK – The Beautiful Trauma World Tour. 27 stadionów w całej Europie, sprzedano 1,2 mln biletów

P!NK w Warszawie

Światowa ikona pop – P!nk rozpoczęła w Amsterdamie, gdzie zagrała dla ponad 50.000 osób europejsko/brytyjską część swojej międzynarodowej trasy Beautiful Trauma World Tour.

Zaśpiewała wiele z jej największych hitów, a także utwory z jej ostatniego podbijającego listy przebojów albumu Hurts 2B Human, w tym “Walk Me Home,” “Hustle” oraz nowy europejski singiel “Can We Pretend”. Obecna część trasy to 27 stadionów w całej Europie i Wielkiej Brytanii i sprzedano ponad 1,2 milionów biletów. Ostatnim razem gwiazda koncertowała w Europie w 2013 roku z The Truth About Love Tour.

W ramach The Beautiful Trauma World Tour sprzedano dotychczas ponad 3 miliony biletów na całym świecie, w marcu była to najbardziej dochodowa trasa koncertowa w Stanach Zjednoczonych, która kontynuowała bicie rekordów w Australii i Nowej Zelandii z 42 wyprzedanymi koncertami. Na całość trasy składa się 156 koncertów w 18 krajach.

Ostatnio P!NK wydała swój 8. Album studyjny Hurst to be Human. Album zadebiutował na 1. miejscu w 9 krajach w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Szwajcarii, Irlandii, Belgii, Nowej Zelandii, Kanadzie i Holandii, a także zadebiutował w pierwszej dziesiątce w Niemczech, Francji, Norwegii, Austrii i Finlandii. Album uplasował się na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii na kolejne trzy tygodnie od wydania albumu. Pierwszy singiel “Walk Me Home” to 10 kawałek P!NK, który znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Adult Pop Songs i 4 na pierwszym miejscu Billboard’s Dance Club Songs Chart.

Od debiutu w 2000 roku P!NK wydała 8 albumów studyjnych, 1 album z największymi przebojami (który sprzedał się w nakładzie ponad 60 mln. egzemplarzy na całym świecie) i uplasowała 15 singli w pierwszej dziesiątce na liście Billboard Hot 100 (z czego cztery na pierwszym miejscu) oraz zapełniła areny na całym świecie. Ponad to, jest laureatką trzech nagród Grammy (dwadzieścia nominacji), jednej nagrody Daytime Emmy, siedmiu nagród MTV Video Music Awards (w tym laureatka nagrody Vanguard w 2017), dwóch nagród MTV Europe Awards, dwóch nagród People’s Choice Awards, w 2013 została okrzyknięta Kobietą Roku Billboard, a ostatnio otrzymała własna gwiazdę na Hollywood Walk of Fame oraz nagrodę The Brits Outstanding Contribution To Music Award (jest pierwszą międzynarodową artystka, która otrzymała takie wyróżnienie).

Koncert w Polsce:

20 lipca, PGE Narodowy, Warszawa

Bilety na LiveNation.pl
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button