LOTNICZE NEWSY

Plebiscyt CEESAR AWARDS. Poznaliśmy Najlepsze Linie Lotnicze 2018

CEESAR Awards

W Poznaniu na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich oficjalną galą lotniczą zakończył się plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2018.

Gospodarzem Gali był Port Lotniczy Poznań-Ławica. To wydarzenie organizowane było w Poznaniu po raz pierwszy w 14-letniej historii plebiscytu i było najważniejszym w Polsce lotniczym wydarzeniem branżowym.

Tegoroczne „lotnicze Cezary” dla najlepszych linii lotniczych otrzymali: PLL LOT, Lufthansa i Wizz Air. W głosowaniu wyróżniono również przewoźników w siedmiu kategoriach szczegółowych.

PLL LOT, Wizz Air i Lufthansa zostały uznane przez pasażerów za najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej linie lotnicze 2018 roku.

– Już 15. raz wybieramy najlepszą linię lotniczą, tym razem w całej Europie Środkowowschodniej. Podczas tegorocznej edycji plebiscytu, pasażerowie z 16 krajów nagrodzili najlepsze linie „lotniczymi Cezarami” – powiedział Paweł Cybulak, szef CEESAR Awards.

Gospodarzem tegorocznej gali jest Port Lotniczy w Poznaniu.

– Gala ma miejsce w Poznaniu, w Wielkopolsce, znanej z gościnności i otwartości. Warto zaznaczyć, iż to wydarzenie organizowane jest w naszym mieście po raz pierwszy i jest najważniejszym w Polsce lotniczym wydarzeniem branżowym. Zaprosiliśmy do udziału w niej przedstawicieli branży lotniczej z całej Europy, przedstawicieli ministerstwa infrastruktury oraz władz lokalnych, a także media. Jest to zatem powód do dumy dla nas, dla pracowników, dla Zarządu lotniska, które w ubiegłym roku zanotowało rekordowe wyniki obsługi pasażerskiej i osiągnęło drugie miejsce w Europie pod względem dynamiki ruchu wśród portów obsługujących do 5 mln pasażerów – powiedział Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Lotniska Poznań-Ławica.  

W kategorii „najlepsza niskokosztowa linia lotnicza” nagrodę otrzymał Wizz Air, najlepszą linią długodystansową został PLL LOT, a miano „najlepszej linii krótkodystansowej” przypadło Lufthansie.

Ranking opiera się na opiniach zweryfikowanych pasażerów, którzy odbyli swoją podróż na pokładzie samolotu.

Pasażerowie, którzy odbyli rejs daną linią, oceniali ich usługi w siedmiu szczegółowych kategoriach. W każdej z nich wyłoniony został zwycięzca. Ryanair wygrał w kategorii najlepszego stosunku jakości do ceny, PLL LOT – wskazany jako oferujący najlepszą odprawę i boarding. Przewoźnikiem o najwyższym komforcie i z najlepszą rozrywką na pokładzie wybrany został Emirates, a najlepszą załogą kabinową może się pochwalić Wizz Air. Najlepszą linią w kategorii „czystość” głosujący wybrali Lufthansę, podczas gdy Qatar Airways zaoferował, według nich, najlepszy catering na pokładzie.

Spośród wszystkich ankietowanych największą grupę stanowili Polacy – 34 proc. Drudzy w kolejności byli Rumuni (18 proc.). Po 11 proc. badanych pochodziło z Węgier i krajów byłej Jugosławii. 9 proc. stanowili mieszkańcy Czech, 7 proc. – krajów bałtyckich oraz po 5 proc. – Słowacji i Bułgarii.

Swoje nagrody przyznała także powołana kapituła ekspercka, złożona ze specjalistów branży, biznesu i mediów reprezentujących kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Rada głosowała łącznie w ośmiu kategoriach. I tak, swoją nagrodę w kategorii „najlepsza oferta dla biznesu” przyznała linii Qatar Airways. Za „wydarzenie roku 2018” uznano dynamiczny rozwój portu lotniczego w Budapeszcie. Lotnisko w stolicy Węgier otrzymało także wyróżnienie za rozbudowę. O mieście tym eksperci wspomnieli jeszcze po raz trzeci, przy okazji „trasy roku”, którą zostało połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku uruchomione w maju ub. roku przez PLL LOT.

Nagrodę dla „menedżera roku” przyznano prezesowi i założycielowi Wizz Aira – Józsefowi Varádiemu, zaś uznanie za punktualność zyskał z kolei łotewski airBaltic. Wśród wyróżnionych znalazło się także miejsce dla polskiej firmy i – pośrednio – polskiego lotniska regionalnego. W kategorii „najlepsza nowa strefa handlowa” nagrodzono Baltonę i jej nowe sklepy w porcie lotniczym im. M. Kopernika we Wrocławiu.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button