POLSKA

Planował zamach terrorystyczny na policjantów. Został skazany

Zamierzał przeprowadzić atak terrorystyczny na policjantów z KPP w Ząbkowicach Śląskich

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu doprowadził do skazania przez Sąd Okręgowy w Świdnicy mężczyznę.

To on planował przeprowadzenie zamachu terrorystycznego na policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Śledztwo było prowadzone z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wyrok skazujący

Sąd Okręgowy w Świdnicy podzielił stanowisko prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu w zakresie zarzutów z aktu oskarżenia i skazał mężczyznę na karę łączną 2 lat pozbawienia wolności.

Prokurator po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku podejmie decyzje co do wniesienia ewentualnych środków zaskarżenia.

Zakres prokuratorskich zarzutów

Prokurator zarzucił oskarżonemu udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym kwalifikowany z art. 258 § 2 kk. Kolejne zarzuty dotyczyły podejmowanych przez niego czynności zmierzających do przeprowadzenia przy użyciu materiałów wybuchowych zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów kwalifikowane z art. 163 § 1 pkt 3 kk.

Planował zamach terrorystyczny na policjantów

W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna zamierzał przeprowadzić atak terrorystyczny na policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Pod koniec 2022 r. oskarżony zmienił wyznanie na islam. Wzorował się m.in. na takich osobach jak Osama Bin Laden. Inspirował się działalnością „Państwa Islamskiego” oraz ISIS oraz wszedł w porozumienie z członkami tych organizacji. Zbierał informacje i półprodukty do wykonania pasa szahida, przy pomocy którego planował zrealizować zamach bombowy na budynek urzędu państwowego w Polsce. W wyniku zatrzymania oraz przeszukania miejsca pobytu mężczyzny ujawniono dowody planowanego przestępstwa.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button