WARSZAWA

Warszawa. Rafał Trzaskowski i jego wiceprezydencka ekipa

Stolica

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił swoje priorytety na drugą kadencję i przedstawił skład zarządu miasta.

Renata Kaznowska, Aldona Machnowska-Góra i Tomasz Bratek pozostają na stanowiskach wiceprezydentów. Do tego grona dołączyła Adriana Porowska.

Po 13 latach pracy w stołecznym ratuszu Michał Olszewski odszedł ze stanowiska wiceprezydenta Warszawy.

– Bardzo się cieszę, że możemy symbolicznie zainaugurować nową kadencję. Kadencję kontynuacji, ale również bardzo wielu nowych wyzwań. Po pierwsze, jeszcze raz kieruję wielkie podziękowania do wszystkich warszawianek i warszawiaków za wsparcie w wyborach samorządowych. Nie stalibyśmy tu przed państwem, gdyby jasno w tych wyborach nie wypowiedzieli się w sprawie tego, że te zmiany, które rozpoczęliśmy, powinny być kontynuowane i te wszystkie inwestycje i pomysły powinniśmy dalej realizować – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

– W gronie moich zastępców mamy jedną zmianę. Do naszego zespołu została zaproszona Adriana Porowska, która od wielu lat pracowała z osobami wykluczonymi, zwłaszcza z osobami w kryzysie bezdomności, jako prezes Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej i dlatego w ratuszu będzie odpowiadała za politykę społeczną. Jeżeli chodzi o resztę moich współpracowników, to znacie ich państwo od wielu lat. Wiceprezydentka Renata Kaznowska będzie odpowiadała tak jak dotychczas za edukację, zdrowie i sport, ale również za architekturę. Z kolei wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra będzie odpowiedzialna za kulturę, mieszkalnictwo i budownictwo mieszkaniowe, a wiceprezydent Tomasz Bratek zajmie się kwestiami związanymi z mieniem – dodał prezydent.

– Przede wszystkim dziękuję za zaufanie i powołanie mnie w poczet zastępców prezydenta m.st. Warszawy. Dzień dobry Warszawo! – rozpoczęła swoje wystąpienie Adriana Porowska, nowa zastępczyni prezydenta Warszawy. – Działałam na rzecz osób doświadczających bezdomności, uchodźców, ale także wspierałam potrzebujących w pandemii. Jeśli chciałabym, żeby myślano o mnie obrazami, to myślę, że byłby to obraz, który przedstawiałby drogę do domu. Czasami droga jest kręta i długa, ale prowadzi do domu. Jeśli słowo – to też będzie to dom, składający się z determinacji, odwagi, ale i miłości. To są słowa, którymi określiłabym to, co chciałabym wprowadzić w mieście – dodała Porowska.

Prezydent Rafał Trzaskowski przedstawił również pozostałych członków zarządu Warszawy. Sekretarzem miasta pozostaje Maria Wasiak, dyrektorem koordynatorem ds. zielonej Warszawy Magdalena Młochowska, a dyrektorem koordynatorem ds. infrastruktury i rozwoju będzie Tomasz Mencina. Z kolei nad budżetem miasta od teraz będzie czuwała Marzanna Krajewska, która w poprzedniej kadencji była dyrektorką Biura Planowania Budżetowego. W ratuszu zostają także Elżbieta Markowska – dyrektor magistratu oraz Wioletta Paprocka-Ślusarska – dyrektor Gabinetu Prezydenta.

Priorytety i pierwsze decyzje

Transport, edukacja, polityka zdrowotna i bezpieczeństwo – zgodnie z zapowiedziami prezydenta Trzaskowskiego działania w tych obszarach będą priorytetowe, jeśli chodzi o funkcjonowanie miasta.

Prezydent poinformował także, że zgodnie z jego wcześniejszymi zapowiedziami w tym roku zostaną wprowadzone tymczasowe obniżki opłat za odpady. Poza tym został już złożony projekt uchwały w sprawie podwyżki stawek za przejazdy taksówkami. Podczas najbliższych sesji tymi kwestiami zajmie się Rada m.st Warszawy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button