ŁÓDŹ

Pijany i agresywny kierowca wjechał samochodem na plac zabaw

Łódzkie

Policjanci z konstantynowskiego komisariatu zatrzymali kierującego, który na „podwójnym gazie” wjechał na teren placu zabaw.

50-latek podczas interwencji podawał fałszywe dane, znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz wywierał wpływ na ich czynności służbowe. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia 2023 roku około godziny 13.00 w Lutomiersku (woj. łódzkie).

Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wjechał samochodem na teren placu zabaw. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali samochód osobowy marki Mercedes. Pojazd ugrzązł w piaskownicy, a jego kierujący nie chciał podać swoich danych.

Czuć było od niego alkohol. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 50-latka. Wówczas mieszkaniec Lutomierska stał się agresywny i wulgarny. Znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, podczas zatrzymania stawiał opór i wywierał wpływ na ich czynności służbowe, tak by odstąpili od ich wykonywania.

Po umieszczeniu 50-latka w policyjnym radiowozie mundurowi ustalili jego dane oraz przebieg zdarzenia. Jak wynikało z relacji świadków kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na teren placu zabaw. Na szczęście w chwili zdarzenia nie było na miejscu bawiących się dzieci.

Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie, miał ponad 2 promile. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button