MOTOSPORT

Pierwszy weekend wyścigowy serii DTM. Robert Kubica na dalekiej pozycji. Nico Mueller liderem mistrzostw

Pierwszy wyścig niemieckiej serii DTM zakończony

Niedzielny poranek rozpoczął się od kwalifikacji do wyścigu drugiego.

Podczas 20 minut (bo tyle trwają kwalifikacje) kierowcy muszą wykręcić jak najszybsze okrążenie, które decyduje o pozycji startowej w wyścigu. Robert Kubica uzyskał 12 pozycję startową poprawiając czasy we wszystkich sektorach.

Robert Kubica (fot. pras.)

Początek wyścigu drugiego mimo sprawnej reakcji startowej spowolniła blokada tylnych kół w samochodzie polskiego kierowcy. Obowiązkowy pit-stop poszedł ekipie sprawniej, niż poprzedniego dnia. Wciąż jednak występują problemy z prędkością na prostych, nad którą team będzie pracował, aby już w najbliższym wyścigu zanotować lepsze osiągi.

Wyścig drugi na belgijskim torze Spa-Francorchamps Kubica zakończył na 14 miejscu. Zatem Polak nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Liderem mistrzostw pozostał Nico Mueller przed Rene Rastem oraz Jamie Greenem (wszyscy z Audi).

14-15 sierpnia na niemieckim torze Lausitzring Sprint odbędą się kolejne zmagania kierowców DTM.

DTM – Robert Kubica (fot. pras.)

Pierwszy wyścig DTM zakończony – Robert Kubica z 14 miejscem (sobota)

Mokra nawierzchnia wyrównuje szanse, co potwierdziła poranna sesja treningowa, którą kierowca Orlen Team ART zakończył na 4. pozycji. Pierwszy wyścig polskiego kierowcy z 14 miejscem w tabeli.

Długo oczekiwany weekend wyścigowy na belgijskim torze Spa oficjalnie rozpoczęty. Zwykle niemiecka seria zaczynała się od piątkowych treningów. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa nie tylko zmienił się kalendarz startów, ale też sesja treningowa została przeniesiona z piątku na sobotę, automatycznie skracając czas, jaki mieli do tej pory kierowcy na trening przed kwalifikacjami.

Na pierwszy ogień poszedł dobrze znany belgijski tor Spa-Francorchamps, który przywitał kierowców mokrą od deszczu nawierzchnią podczas porannego treningu. Warunki nie zmartwiły polskiego kierowcy, dla którego była to okazja do pokazania umiejętności i zakończenia sesji treningowej na 4 pozycji.

Kwalifikacje odbyły się już na suchej nawierzchni, która szybko zweryfikowała możliwości maszyn i doświadczenie kierowców. Dla Roberta Kubicy, który jest debiutantem w DTM, sesja kwalifikacyjna zakończyła się na 14 pozycji.

Podczas startu pierwszego wyścigu GP Belgii Polak wykazał się bardzo dobrą reakcją startową. Początkowo Kubica utrzymywał 14 pozycję, by po 5 okrążeniu wskoczyć poziom wyżej w tabeli. Komplikacje na pit-stopie związane z działaniem pneumatycznego podnośnika samochodu zabrały 23 sekundy, uniemożliwiając kierowcy utrzymanie uzyskanej pozycji. Finalnie Robert Kubica zakończył swój pierwszy wyścig na P14.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button