INNE

Pekao Szczecin Open 2018. Wygrana debla Drzewiecki-Polasek

Pekao Szczecin Open 2018

Polsko-słowacki debel Karol Drzewiecki i Filip Polasek wygrał 26. edycję Pekao Szczecin Open (ATP Challenger Series „Top Level Event”, pula nagród 150 tys. dol.+hospitality).

W finale, Meczu Dnia, rozgrywanym przy sztucznym oświetleniu na korcie centralnym im. Bohdana Tomaszewskiego, Drzewiecki i Polasek pokonali Argentyńczyków Guido Andreozziego i Guillermo Durana 6:3, 6:4.

Początek spotkania, opóźniony nieco wcześniejszymi opadami deszczu, te dobre nastroje jeszcze podbudował. Drzewiecki i Polasek dwukrotnie odebrali serwis rywalom już na samym starcie i błyskawicznie zrobiło się 4:0. Przewaga wystarczyła, aby spokojnie triumfować w pierwszej partii 6:3.

W drugiej partii gra toczyła się gem za gem, a obie pary zdecydowanie pilnowały własnych podań. Przy stanie 4:4 Polak oraz Słowak obronili trzy break pointy z rzędu i chwilę później to oni ruszyli do ataku. W dziesiątym gemie nasz rodak i jego partner wykorzystali trzecią piłkę meczową.

– Od pierwszego meczu byliśmy bardzo zgrani i to zaprocentowało zwycięstwem w finale. Cieszę się, że miałem okazję zagrać w Szczecinie z takim tenisistą jak Filip. To bardzo doświadczony zawodnik, który znakomicie gra przy returnie bekhendowym i wyczynia niesamowite rzeczy pod siatką. Nawet dziś złapał kilka takich wolejów, że sam nie mogłem w to uwierzyć. Gra z nim to nie tylko przyjemność, ale też wspaniała lekcja. Cały czas czuję, że się przy nim czegoś uczę i cieszę się, że przyniosło to wymierny efekt – powiedział Drzewiecki.

Polasek nie pozostał dłużny i także komplementował swojego partnera. – Karol jest bardzo młody i przed nim jeszcze wiele lat grania. Zajmowana przez niego pozycja rankingowa z pewnością nie odzwierciedla jego faktycznych umiejętności. Głęboko wierzę to, że będzie znacząco piął się w górę.

W 26-letniej historii Pekao Szczecin Open po raz dziesiąty oglądaliśmy reprezentanta Polski w finale debla.

Przed Drzewieckim udało się to ośmiu zawodnikom. Zaczęło się oczywiście od pary Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, która trzykrotnie wygrywała imprezę (w latach 2001, 2003, 2005). W 2006 roku Matkowski jeszcze raz grał o tytuł, tym razem w parze z Tomaszem Bednarkiem, ale wtedy lepsi okazali się rywale z Niemiec.

Potem, w roku 2008, w finale debla znalazło się dwóch Polaków, ale po przeciwnej stronie siatki. Triumfowali Dawid Olejniczak i Hiszpan David Marrero pokonując Łukasza Kubota i Austriaka Olivera Maracha. W kolejnej edycji mistrzami zostali Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk. Dwa lata później ich sukces powtórzyli Marcin Gawron i Andriej Kapaś.

Ostatnie dwa finały – obydwa przegrane – z udziałem Polaków mogliśmy obejrzeć w 2012 znowu za sprawą Bednarka i Kowalczyka oraz w 2014 roku, dzięki Bednarkowi, któremu partnerował Słowak Igor Zelenay.

Finał singla

Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina zmierzy się z Argentyńczykiem Guido Anreozzim w niedzielnym finale dwudziestej szóstej edycji Pekao Szczecin Open.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button