MOTOSPORT

Paweł Borkowski najlepszym drifterem 2019 w Polsce. Kuba Przygoński drugi

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2019

Kuba Przygoński zakończył rywalizację w tegorocznych zmaganiach o tytuł driftingowego mistrza Polski.

Kierowca ten zajął drugie miejsce w finałowych zawodach na torze w Słomczynie. W finale przegrał z Pawłem Borkowskim, który w tym roku został najlepszym drifterem w Polsce w klasie PRO.

Przygoński wygrał sobotnie kwalifikacje do decydującej o tytule rywalizacji. W niedzielne popołudnie również radził sobie bardzo dobrze, pewnie wygrywał kolejne etapy przejazdów kwalifikacyjnych. Sam finał wymagał w opinii sędziów dogrywki, która ostatecznie zdecydowała, że tytuł mistrzowski powędrował w ręce Pawła Borkowskiego.

– Start w Słomczynie na pewno był fajny, bardzo się cieszę z wygranych kwalifikacji. Dobrze znam ten tor, lubię się tu ścigać. O ostatecznych wynikach zdecydowała jazda w parach, pogoda była bardzo dobra, było dość chłodno, a zarazem przyczepnie i sucho. Jestem zadowolony z jazdy w parach, niestety w rywalizacji TOP4 Nissan Artura Pawlonki uderzył we mnie, Artur jechał trochę za szybko, zgiął nam przedni i tylni wahacz. Niestety uszkodził mi również kciuk, tak naprawdę od rywalizacji w TOP4 miałem złamany palec, nie czułem tego wtedy przez przypływ adrenaliny. W finale mieliśmy dobre przejazdy z Pawłem Borkowskim, było równo, ostatecznie po dogrywce zająłem drugą pozycję. W tej chwili jesteśmy już w drodze na zawody w Maroku, gdzie startujemy w kolejnej rundzie pucharu cross country – powiedział po zawodach kierowca ORLEN Team.

Tegoroczny sezon Driftingowych Mistrzostw Polski liczył 6 rund. Rywalizacja rozpoczęła się w maju w Słomczynie, na tym samym obiekcie zakończyły się zmagania najlepszych polskich drifterów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button