LUBLIN

Patologia! Zwyrodnialcy! Nastolatkowie ugotowali żywcem ptaka objętego ochroną

Lubelskie

Grupa młodzieży z powiatu włodawskiego złapała ptaka znajdującego się pod ochroną i ugotowała go żywcem.

Swoje poczynania zarejestrowali telefonem komórkowym. Wczoraj nagranie wideo trafiło do Internetu. Policjanci operacyjni z włodawskiej komendy natychmiast zajęli się sprawą. Ustalili 9 osób nieletnich z powiatu włodawskiego, którzy mieli barć udział w tym procederze. Trwają czynności z udziałem nieletnich. Z uwagi na wiek sprawców sprawa trafi do Sądu Rejonowego we Włodawie III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.


Wczoraj rano, 8 kwietnia policjanci operacyjni włodawskiej komendy monitorując sieć natrafili na filmik umieszczony na jednym z portali społecznościowych. Jego treść była zatrważająca.

Grupa młodych osób złapała w sieć ptaka znajdującego się pod ścisłą ochroną, a następnie postanowiła go ugotować żywcem. Niezwłocznie policjanci przystąpili do ustalenia i zabezpieczenia wszystkich dowodów w sprawie. W chwili obecnej ustalają czasookres zdarzenia i wykonują czynności związane z przesłuchaniem świadków. W sprawę zamieszanych jest 9 osób nieletnich z powiatu włodawskiego. Nastolatkowie są w wieku od 14 do 16 lat.

Sprawa trafi do Sądu Rejonowego we Włodawie III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button