LUBLIN

Chełm. Strzelał z wiatrówki do dzieci. Przeszkadzał mu hałas

Lubelskie

Policjanci zatrzymali 52-latka, który na jednym z osiedli w Chełmie strzelał z wiatrówki w kierunku dzieci.

Na szczęście przebywający w tym czasie pod blokiem małoletni nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze w miejscu jego zamieszkania znaleźli i zabezpieczyli kilka wiatrówek, które zostaną poddane dalszym badaniom. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na jednym z osiedli w Chełmie (woj. lubelskie). Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o strzałach z wiatrówki. Z przekazanych informacji wynikało, że ktoś celował w kierunku bawiących się pod blokiem dzieci. Jedno z nich doznało niegroźnych obrażeń.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy zatrzymali mieszkającego tam 52-latka. W miejscu jego zamieszkania odnaleźli kilka tego typu militariów nie wymagających zezwolenia, które zostaną poddane dalszym badaniom.

Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że chciał je przestraszyć, gdyż przeszkadzał mu hałas. Został też doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zbliżania do nich. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button