Paris Masters. Hubert Hurkacz o finał przegrał z Novakiem Djokoviciem

Tenisowy świat

Hubert Hurkacz był bliski awansu do finału turnieju Paris Masters. Polak zagra na pocieszenie w ATP Finals.

W turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu 24-latek został pokonany przez Novaka Djokovica 6:3, 0:6, 6:7 (5). Polakowi zabrakło w tie-breaku trochę szczęścia.

Serb będzie po raz siódmy w karierze na pierwszym miejscu w klasyfikacji ATP na koniec sezonu.
W finale rywalem Djokovicia będzie Daniił Miedwiediew. Rosjanin pokonał Aleksandra Zvereva 6:2, 6:2.
Serb ma także na swoim koncie 20 triumfów w imprezach wielkoszlemowych.

Hubert Hurkacz (fot. org.)

Polak zagra w ATP Finals w Turynie

24-letni tenisista z Wrocławia zapewnił sobie tym samym awans do turnieju ATP Finals w Turynie. Hurkacz jest drugim polskim tenisistą w historii, po Wojciechu Fibaku, który trafił do tego elitarnego grona.

W 1976 roku w Houston dotarł do finału, w którym przegrał z Hiszpanem Manuelem Orantesem.

Ośmiu najlepszych tenisistów zagra w ATP Finals 14-21 listopada.
We Włoszech wystartują: Serb Novak Djoković, Rosjanin Daniił Miedwiediew, Grek Stefanos Tsitsipas, Niemiec Alexander Zverev, Rosjanin Andriej Rublow, Włoch Matteo Berrettini, Norweg Casper Ruud i Hubert Hurkacz.

Pierwszy raz w historii polskiego tenisa reprezentant jak i reprezentantka naszego kraju zagrają w prestiżowych, kończących sezon turniejach. W Meksyku od 10 do 17 listopada wystąpi Iga Świątek.