LEKKOATLETYKA

Paralekkoatletyczne MŚ. Czternaście medali Polaków w Paryżu

Francja

Czternaście medali zdobyli reprezentanci Polski podczas zakończonych w poniedziałek w Paryżu paralekkoatletycznych mistrzostw świata.

Nasza drużyna wywalczyła pięć złotych medali. W poniedziałek krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Renata Śliwińska, która dodatkowo poprawiła rekord świata w pchnięciu kulą w klasie F40.

– Rekord i złoto Śliwińskiej niejako przypieczętowało udany występ kadry w stolicy Francji. Mistrzami świata zostali też w rzucie maczugą Róża Kozakowska, w skoku w dal Karolina Kucharczyk, w biegu na 1500 metrów Barbara Bieganowska-Zająć. Piąty tytuł mistrzowski wywalczył w skoku wzwyż Maciej Lepiato – opowiada o sukcesach lekkoatletów kierownik reprezentacji na paralekkoatletycznych mistrzostwach świata Marcel Jarosławski z Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start.

Oprócz pięciu złotych medali Polacy zdobyli jeszcze sześć sreber i trzy brązy. Ostatecznie biało-czerwony zespół zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Zwyciężyła ekipa Chińskiej Republiki Ludowej.

Polscy lekkoatleci wywalczyli w Paryżu siedemnaście kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk paralimpijskich.
(PZLA)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button