ZIMOWE

Otepaa. Jan Guńka z medalem mistrzostw świata

Mistrzostwa świata juniorów w Otepaa w biathlonie

Mamy pierwszy medal podczas mistrzostw świata juniorów w Otepaa (Estonia).

Jan Guńka zdobył brązowy medal podczas niedzielnej rywalizacji w biegu indywidualnym.

Jan Guńka rozpoczął niedzielne zmagania od jednego niecelnego strzału przy pierwszej wizycie na strzelnicy. Na szczęście kolejne strzelania były już bezbłędne. Polak całkiem nieźle spisał się też na trasie biegu i ostatecznie sięgnął po brązowy medal, tracąc tylko 15 sekund do zwycięzcy. A złoto powędrowało do Niemca Leonharda Pfunda. Srebro zdobył Francuz Valentin Lejeune.

Dobrą formę biegową zaprezentował Konrad Badacz, ale trzy błędy na strzelnicy spowodowały, że do medalu zabrakło sporo. Polak uplasował się na 7. miejscu. 26. był Fabian Suchodolski.

Wyniki

Reprezentantkom Polski nie poszło już tak dobrze. Najwyżej uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec. Cztery pudła spowodowały jednak, że mogła zająć maksymalnie 30. miejsce. Klaudia Topór był 44., Emilia Zasadna 46., a Barbara Skrobiszewska 49. Wygrała Niemka Julia Tannheimer.

Polska sztafeta mieszana – biathlon (fot. PZBiath)

MŚJ. Polska sztafeta mieszana tuż za podium

Ruszyły emocje związane z mistrzostwami świata juniorów w biathlonie. W Otepaa na początek zaplanowano zmagań w sztafetach mieszanych. W kategorii juniorów młodszych biało-czerwoni zajęli 7. miejsce, a w rywalizacji juniorów nasza ekipa zajęła czwartą lokatę.

Sporych emocji dostarczyła nam poranna sztafeta mieszana, w której rywalizowali Jakub Potoniec, Grzegorz Galica, Amelia Liszka i Majka Germata. Do połowy było znakomicie. Panowie świetnie strzelali i dobrze biegi. W efekcie po dwóch zmianach polscy juniorzy młodsi zajmowali pierwszą lokatą. Słabsza postawa damskiej części sztafety spowodowała, że nasz zespół zajął całkiem dobre siódme miejsce. Wygrali Norwegowie przed Francuzami i Czechami.

Wyniki

Świetnie spisała się sztafeta juniorów. Konrad Badacz, Jan Guńka, Anna Nędza-Kubiniec i Barbara Skrobiszewska do samego końca walczyli o medal. I to mimo karnej rundy, którą na drugiej zmianie musiał biegać Guńka. Po ostatnim strzelaniu Skrobiszewska wybiegła na trasę jako trzecia. Jej przewaga nad genialnie dysponowaną Austriaczką wynosiła 26 sekund. Anna Andexer, którą dobrze znają kibice z Jakuszyc, wyprzedziła naszą zawodniczkę i w efekcie dała swojej sztafecie brązowy medal. Nasz zespół był czwarty. Triumfowali Norwegowie przed Niemcami.