RÓŻNOŚCI

Orientarium ZOO Łódź. Walentynkowe romanse i narodziny wyderek. Karaczanem w swojego ex

Walentynki

Miłość w Orientarium ZOO Łódź kwitnie nie tylko w Walentynki!

Owoce tej miłości właśnie pojawiły się na świecie… W łódzkim ogrodzie na świat przyszły wyderki orientalne.

Marlenka i Wincent rodzicami zostali po raz drugi. W czerwcu na świat przyszły dwie samice – tym razem opiekunowie w legowisku odkryli aż cztery maluchy. – Widać, że wyderki doskonale czują się w budynku Orientarium. Mają tu odpowiedni wybieg i co najważniejsze – basen z filtrowaną wodą. A to wszystko sprzyja powiększaniu rodziny – mówi Michał Sokołowski, opiekun wyderek.

Maluchy póki co nadal cały czas spędzają w legowisku, ale już niedługo  matka zacznie wynosić je poza ten bezpieczny teren. – Za jakieś 6/7 tygodni Marlenka wyniesie je też na ekspozycję i do basenu, gdzie będą uczyły się pływać – dodaje Sokołowski.

W rodzinie siła!

Wyderki orientalne to bardzo stadne zwierzęta. Starsze rodzeństwo nadal jest blisko rodziców, zdarza się też, że to siostry zostają z maluchami wtedy, kiedy Marlenka kąpie się w basenie. Siostry wspólnie dbają o matkę przynosząc jej ryby wprost do legowiska. Wyderki zmieniły się odkąd pojawiło się potomstwo – dodaje Sokołowski – Marlenka jest już bardziej doświadczoną matką, Wincent przemienił się w poważnego obrońcę stada.

Tamaryn czerwonobrzuchy (fot. ZOO Łódź)

Walentynkowe romanse

Podczas gdy na jednym wybiegu kwitnie życie rodzinne, na innym zaczynają się romanse… Do dwóch samic tamaryny dwubarwnej dołączył samiec. Kawaler przyjechał do nas z jednego z czeskich ogrodów. Rio – bo tak ma na imię kawaler – jest niezwykle towarzyski.– Połączenie z samicami przebiegło bardzo łagodnie, a Rio szybko przypadł do gustu swoim partnerkom – mówi kierowniczka jednej z sekcji hodowlanych, Ulijana Kałążny.

Tamaryny czerwonobrzuche wyróżniają się białym futerkiem wokół nosa i ust, które stwarza wrażenie jakby te zwierzęta miały pokaźne wąsy. Medio, Negro i Rio mieszkają w pawilonie Małpi Gaj.

Zjadany karaczan (fot. ZOO Łódź)

Karaczanem w swojego/swoją ex!

Chcesz odegrać się na partnerze, który właśnie cię zostawił? Jak osłodzić gorycz rozstania z ukochaną? Orientarium ZOO Łódź ma propozycję dla tych, którzy nie czują walentynkowego klimatu.

Łódzkie zoo wychodzi z propozycją dla osób, u których temperatura miłosnych uniesień zdecydowanie spadła. Orientarium zachęca swoich gości do adopcji… karaczana madagaskarskiego. Każdy, kto będzie chciał stać się opiekunem owada, ma do dyspozycji dwie opcje:

  • Za 50 zł można owada zaadoptować i nadać mu imię. W ten sposób karaczan może zyskać imię byłej ukochanej albo wzgardzonego partnera… W zamian nowi opiekunowie owadów otrzymają certyfikat adopcyjny.
  • Druga opcja, za 150 zł, zakłada, że oprócz imienia i świadectwa, będzie można otrzymać też zdjęcie z momentu, kiedy wybranego karaczana… pożera jedno ze zwierząt mieszkających w ogrodzie.

Karaczana madagaskarskiego można adoptować wysyłając darowiznę na konto: 54 1240 6292 1111 0011 1622 4023. W tytule przelewu należy wpisać: darowizna karaczan (imię byłego/byłej) oraz swoje imię i nazwisko.

Środki z adopcji karaczanów zostaną przeznaczone na ochronę zagrożonych gatunków mieszkających w Orientarium ZOO Łódź.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button