POLITYKAPOLSKA

Opozycja składa wniosek o wotum nieufności wobec „szkodnika Polski” Ziobry. Minister w sprawie blokowania unijnych środków

Polityczne wrzenie trwa

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Sprawiedliwości Z. Ziobro.

Kluby Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i koła Polska 2050 złożyły wniosek w sprawie wyrażenia wotum nieufności dla Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Szef PO Donald Tusk mówił, że to Ziobro „blokuje te ponad 700 mld złotych środków europejskich, które wciąż czekają na Polskę”.

Komentarze polityków KO:

  • Zbigniew Ziobro, najdroższy minister świata musi ODEJŚĆ!
  • Dla PiSu warty nawet utratę pieniędzy z UE, a dla wyborców warty… zaledwie 0,7% poparcia.
  • Zbigniew Ziobro nigdy nie powinien znaleźć się w rządzie. Wielokrotnie udowodnił, że nie troszczy się o polską rację stanu, a jedynie o swoje ugrupowanie i pozycję w rządzie.
  • Wotum nieufności wobec Ziobry, które zapowiedział D. Tusk, jest testem dla Kaczyńskiego. Albo demokratyczna Europa, albo ruski ład.
  • Cały rząd zakładnikiem Ziobry.
    Polacy czekają na miliardy z UE, które blokuje jeden człowiek a rządzący,bojąc się utraty większości w Sejmie, wymyślają kłamliwe argumenty i tłumaczenia.
  • Czas najwyższy powiedzieć temu prorosyjskiemu antyunijnemu szkodnikowi „Paszoł won!”. Odwagi, prezesie Kaczyński!
Wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry (fot. PO)

Odpowiedź Ziobry w sprawie blokowania unijnych środków

– Donald Tusk nie chce pamiętać, że w Parlamencie Europejskim to jego koleżanki i koledzy z Europejskiej Partii Ludowej dziesiątki razy żądali, by Komisja Europejska blokowała pieniądze, o które dzisiaj tak się upomina dla Polski – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

– Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim uchwaliło prawo, które pozwala Komisji Europejskiej blokować pieniądze dla Polski? Zbigniewa Ziobro czy Donalda Tuska? Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim właśnie żąda, by blokować pieniądze dla Polski i tego domaga się od Komisji Europejskiej? Zbigniewa Ziobry czy Donalda Tuska? – pytał minister.

Podkreślił, że brak pieniędzy dla Polski z Unii Europejskiej jest konsekwencją działalności byłego przewodniczącego Rady Europejskiej i jego środowiska politycznego. – Dziś Donald Tusk wylewa krokodyle łzy i udaje zatroskanie, że Polska nie dostaje pieniędzy – mówił minister.

– Właściwym adresatem pretensji Donalda Tuska są jego koleżanki i koledzy partyjni z EPL, która jest niezwykle aktywna w procederze, by Polska nie dostała ani jednego euro – dodał Zbigniew Ziobro.

Wyraził nadzieję że Donald Tusk odświeży swoją pamięć i wyjaśni, jak godzi żądanie, by Polska nie dostała ani złotówki z ubolewaniem, że tych pieniędzy nie ma.

Do zarzutów byłego przewodniczącego Rady Europejskiej odniósł się również europoseł Patryk Jaki. – Tusk twierdzi, że to przez nas nie ma środków europejskich. Trudno sobie wyobrazić bardziej bezczelne kłamstwo. Dlaczego bezczelne? Bo łatwo je zweryfikować – ocenił.

Przypomniał, że w tej kadencji Parlamentu Europejskiego miały miejsce już 43 debaty i rezolucje, które nawoływały do zablokowanie Polsce należnych pieniędzy z UE. A razem z inicjatywami komisji europarlamentu było ponad 100 żądań, by Polsce nie wypłacać pieniędzy.

– Wszystkie te wnioski były pisane przez partię Donalda Tuska: EPL – przypomniał Patryk Jaki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button