FESTIWALEKONCERTY

Open’er Festival 2022. The Chemical Brothers w Gdyni

Open'er Festival

Brytyjska formacja The Chemical Broters wystąpi na Open’er Festival w 2022 roku.

Duet miał być jednym z headlinerów tegorocznej edycji wydarzenia, jednak z powodu pandemii imprezę na przyszły rok. Część zapowiedzianych wcześniej artystów potwierdziło już swój powrót do Gdyni w 2022 roku. Do tego grona dołączyli właśnie The Chemical Brothers. Legenda brytyjskiej muzyki elektronicznej zagra 2 lipca na Main Stage.

Wszyscy, którzy marzyli o szalonych tańcach przy akompaniamencie takich przebojów, jak „Hey Boy, Hey Girl” czy „Galvanize”, mają powód do radości. The Chemical Brothers wracają na Open’era. Ich koncert odbędzie się w przyszłym roku. Brytyjski duet zagra w sobotę, 2 lipca 2022 roku.

To szczególna data – 20 lat temu w Warszawie właśnie tego dnia odbył się pierwszy w historii Open’er Festival. Impreza trwała wtedy jeden dzień i odbywała się na warszawskim Torze Stegny. The Chemical Brothers byli jej największą gwiazdą.

Tom Rowlands i Ed Simon są pionierami big beatu – gatunku elektronicznej muzyki tanecznej, która na początku lat 90. ubiegłego wieku cieszyła się wyjątkową popularnością, zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich. The Chemical Brothers stawiani są na równi z takimi przedstawicielami gatunku, jak The Prodigy, Fatboy Slim czy The Crystal Method.

Duet ma na koncie dziewięć albumów długogrających i przeszło trzy dekady scenicznego doświadczenia. To gwarancja, że występ na Open’erze będzie wyjątkowym wydarzeniem.

– Podczas gdy wielu artystów po tylu latach działalności dosięgnąłby syndrom wypalenia, Ed Simmons i Tom Rowlands z każdą kolejną płytą potwierdzają swoją wielkość – czytamy o The Chemical Brothers na stronie Open’er Festival.

Zespół wystąpi na Main Stage na zakończenie festiwalu – w sobotę, 2 lipca 2022 roku. The Chemical Brothers nie są jedynymi artystami, którzy potwierdzili swój występ w przyszłorocznej edycji imprezy. W Gdyni zagrają również Twentyone Pilots, Badbadnotgood, Destroyer, Micheal Kiwanuka oraz Seasick Steve.

Open’er Park

Jeszcze w tym roku w Gdyni czeka nas moc muzycznych wrażeń spod znaku Open’era. Wszystko za sprawą Open’er Park – cyklu koncertów, które odbędą się w parku Kolibki na przestrzeni ponad miesiąca – w dniach od 15 lipca do 22 sierpnia. Wystąpi śmietanka polskiej alternatywy – Brodka, Artur Rojek, Dawid Podsiadło, Quebonafide czy Molesta Ewenement.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button