KRAKÓW

65-latek usiłował uprowadzić z placu zabaw 7-latka. Został zatrzymany

Małopolska

65-latek został ujęty i przekazany organom ścigania przez ojca jednej z dziewczynek bawiącej się na placu zabaw w Libiążu.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności. Policja apeluje o zgłaszanie się świadków w sprawie zdarzenia, które miało miejsce chwilę wcześniej tj. próby uprowadzenia dziewczynki.

27 maja br. około godz. 17:00 na numer alarmowy 112 zadzwonił mieszkaniec Libiąża z informacją, że ujął mężczyznę, który siłą próbował wyciągnąć siedmiolatka z placu zabaw. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, aby wyjaśnić szczegóły zdarzenia i przejąć zatrzymanego.

Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej 65-letni mężczyzna pojawił się na placu zabaw, wykrzykiwał do dzieci, że je kocha i nienawidzi. W pewnym momencie człowiek ten chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski budynek. Obserwujące całą sytuację rówieśniczki chłopca natychmiast ruszyły mu z pomocą. Wspólnymi siłami dzieciom udało się wyswobodzić chłopca. Jedna z dziewczynek natychmiast o tej sytuacji opowiedziała swojemu ojcu, który ruszył w kierunku placu zabaw i ujął przebywającego tam jeszcze 65-latka, a następnie zatelefonował pod numer alarmowy.

Mężczyzna, który zaczepiał dzieci był nietrzeźwy. Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania uprowadzenia małoletniego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustali także, że przed tym jak mężczyzna próbował uprowadzić chłopca, na tym samym placu zabaw miało dojść do podobnej sytuacji. Jak wynikało z relacji małoletnich świadków dziewczynka miała być ciągnięta i szarpana przez tego mężczyznę. Policjanci apelują o zgłaszanie się świadków w sprawie tego zdarzenia i kontakt z Komisariatem Policji w Libiążu: tel. 47 83 24 350.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button