KRAKÓW

Ogromny byk wędrował ulicami Ciężkowic

Małopolska

Kilkusetkilogramowy byk uwolnił się i wędrował ulicami Ciężkowic (woj. małopolskie).

Zapędzony na ogrodzony teren przy kościele został uspokojony środkami chemicznymi, a następnie trafił ponownie do właściciela.

Nietypową interwencję odnotowywali policjanci z Ciężkowic. Około godziny 10 rano (14.02) zostali powiadomieni o wędrującym swobodnie po Rynku w Ciężkowicach kilkusetkilogramowy byku.

Okazało się, że podczas odbywającego się targu w centrum miasta zwierzę zostało sprzedane. Nowy właściciel nieumiejętnie przygotował załadunek na samochód ciężarowy, podczas którego byk uwolniło się i swobodnie poruszał ulicami Ciężkowic.


Policjanci wspólnie z mieszkańcami, którzy w tym czasie byli na Rynku, zapędzili zdezorientowane zwierzę do ogrodzonego terenu przy kościele. Zamknęli wszystkie furty tak, aby byk się nie wydostał i powiadomili lekarza weterynarii. W tym miejscu nie zagrażał już życiu i zdrowiu, jak również mieniu mieszkańców Ciężkowic.

Około godziny 13 na miejscu pojawił się weterynarz, który środkami chemicznym zaaplikowanym strzałkami uspokoił „uciekiniera”. Dopiero wówczas była możliwość ponownego załadowania byka do samochodu ciężarowego i jego transport.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button